Izglītības ministre sola saglabāt finansējumu nepabeigtām sporta būvēm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija) sola, ka tām sporta būvēm, kuru būvniecība tuvojas noslēgumam, finansējums tiks saglabāts. To ministre apliecināja Latvijas Televīzijas raidījumā  "Viens pret vienu".

Jautāta par iepriekš pausto apņemšanos pedagogu algu pieaugumam nepieciešamo finansējumu meklēt sporta būvju budžetā, Šuplinska teica, ka sporta būvēm budžetā paredzēti 8,5 miljoni eiro – tieši tik liela summa nepieciešama, lai no šā gada 1. septembra palielinātu pedagogu atalgojumu saskaņā ar noteikto grafiku.

Pēc ministres teiktā, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pašlaik analizē finansējumam pieteiktās sporta būves.

Vienlaikus ministre teica, ka vēlas nomierināt sporta līdzjutējus un būvniekus – to sporta objektu būvniecība, kas ir iesākta un tuvojas noslēguma fāzei, netiks apstādināta.

IZM budžets sporta bāzēm:

  • Liepājas Tenisa korti ~ 3 miljoni eiro
  • Ventspils peldbaseins – 1,5 miljoni eiro
  • Valmieras J. Daliņa stadions – 2,1 miljons eiro
  • Jēkabpils multifunkcionālā zāle – 0,5 miljoni eiro
  • Smeceres biatlona trase – 0,5 miljoni eiro

Tostarp ir Jāņa Daliņa stadiona pārbūve Valmierā un Liepājas tenisa korti. "Šajā brīdī tās noteikti netiks izskatītas un apstādinātas," teica ministre. "Bet ir tādas būves, kurās īsti [nav] skaidra šī nostāja, kas tiek būvēts, kāds būs šīs būves tālākais izmantojums (..)."

Analizējot pagājušā gada tēriņus sporta būvēm, finansējumam bija pieteikti, piemēram, tādi projekti kā video ekrāna iegāde sporta pārraidēm un līdzīgi "papildu elementi", ko varētu segt no uzturēšanas izdevumiem, sprieda ministre.

Vaicāta, vai pedagogi no 1. septembra var gaidīt kārtējo atalgojuma pieaugumu, Šuplinska teica, ka tā ir viena no valdības prioritātēm un IZM darīs visu, lai trūkstošo finansējumu atrastu. Finansējums pedagogu algu celšanai tiks meklēts arī IZM iekšējos resursos, vērtējot līdzekļu ekonomijas iespējas.

"Protams, es neesmu tik optimistiska un es nevaru prognozēt, ka tā būs summa, kas ir nepieciešama skolotāju atalgojuma [celšanai] jau šajā gadā.

Ja aizkavēšanās būs skolotāju algu grafika [izpildei], tie būs četri mēneši. Ar 2020. gada 1. janvāri šis pieaugums būs," solīja izglītības ministre.

KONTEKSTS:

Lai gan pēc nospraustā pedagogu darba samaksas grafika šogad vienas slodzes likmei bija jāpalielinās līdz 750 eiro līdzšinējo 710 eiro vietā, 2019. gadā pedagogu algu palielinājums nenotiks. Finanšu ministrs iepriekš ieteica naudu meklēt IZM iekšējās rezervēs, tomēr Šuplinska atzina, ka visu nepieciešamo summu neizdosies atrast.

Pedagogu arodbiedrība norādījusi, ka jau otro reizi valdība netur pedagogiem dotos solījumus. Arodbiedrība ir gatava veikt arī proaktīvākas darbības, lai panāktu, ka valdība pilda pērn apstiprinātajā pedagogu darba samaksas grafikā noteikto. Pedagogu darba samaksas grafiks paredz, ka katru gadu pedagogu algas celsies, līdz 2022. gadā minimālā likme būs 900 eiro mēnesī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti