LSM aptauja: Nacionālajam futbola stadionam visvairāk atbalstītāju Rīgā un Latgalē

Latvijas Futbola federācija (LFF) ir saņēmusi lietošanā zemi Rīgā, lai sagatavotu dokumentus nacionālā futbola stadiona celtniecībai. Stadionu par nepieciešamu sliecas uzskatīt teju puse Latvijas iedzīvotāju, bet lielākais atbalsts tam ir Rīgā un Latgalē, liecina pētījumu centra "Norstat" sadarbībā ar LSM.lv veiktā aptauja. 

Uz jautājumu, vai Latvijā ir vajadzīgs starptautiskām spēlēm piemērots futbola stadions, 16% respondentu atbildēja, ka noteikti ir nepieciešams. Vēl 33% aptaujāto atbildēja, ka stadions drīzāk būtu nepieciešams. Savukārt 11% pauda pārliecību, ka stadions noteikti nav vajadzīgs, bet 18% aptaujāto atbildēja, ka stadions drīzāk nebūtu nepieciešams.

UZZIŅA:

Aptauja notika no 9. līdz 17. aprīlim, izvaicājot 1009 respondentus. Dati ir reprezentatīvi Latvijas iedzīvotājiem vecumā no 18 līdz 74 gadiem, kas vismaz reizi nedēļā lieto internetu.

Vairāk nekā piektā daļa aptaujāto – 22% – atzina, ka nezina atbildi uz jautājumu vai ir grūti uz to atbildēt.

Latvijas reģionos lielākais atbalsts stadiona būvēšanai ir Rīgā un Latgalē. Rīgā 18% aptaujāto stadionu uzskata par noteikti nepieciešamu, bet 34% to drīzāk atbalsta. Puse aptaujāto par nacionālo futbola stadionu iestājas arī Latgalē – noteikti atbalsta 13% un drīzāk atbalsta 37%.

Vismazāk stadiona celšanu atbalsta Vidzemē – stadionu par noteikti nepieciešamu uzskata 15%, par drīzāk nepieciešamu – 27% aptaujāto. Vidzemē 11% aptaujāto uzskata, ka nacionālais futbola stadions noteikti nav nepieciešams, savukārt 24% aptaujas dalībnieku pauda, ka stadions drīzāk nav vajadzīgs. 

Vienlīdz daudz – 33% – sieviešu un vīriešu uzskata, ka stadions drīzāk būtu vajadzīgs. Turpretim par stadiona nepieciešamību pārliecinātu vīriešu (22%) ir divreiz vairāk nekā sieviešu (11%).

Visvairāk oponentu stadiona būvēšanai ir 30–39 gadus veco respondentu grupā, kur 16% aptaujāto atbildēja, ka stadions noteikti nav vajadzīgs, bet 23% pauda, ka stadions drīzāk nav nepieciešams. Turpretim vismazāk iebildumu pret nacionālo futbola stadionu aptaujā bija 60–74 gadus veciem respondentiem – par noteikti nevajadzīgu stadionu atzina 4% aptaujāto, par drīzāk nevajadzīgu – 16%.

Vairāk stadiona būvēšanu atbalsta aptaujātie latvieši – stadionu par noteikti vajadzīgu uzskata 19%, par drīzāk nepieciešamu – 35% aptaujāto. Mazāk stadiona nepieciešamību atbalstīja krievi – par noteikti vajadzīgu to uzskata 11%, par drīzāk nepieciešamu – 30% aptaujāto.

LFF aprīlī uz pieciem gadiem saņēma bezatlīdzības lietošanā 10 hektāru platību Lucavsalā. LFF atvēlētajā laikā ir jāizstrādā stadiona būvniecības dokumentācija, bet pašvaldībai pēc tam būs jālemj par turpmāko rīcību ar zemi, piemēram, atsavinot to par labu federācijai.

Nacionālā futbola stadiona projekta realizēšana varētu izmaksāt apmēram 44 miljonus eiro. Daļu summas segtu starptautiskās futbola organizācijas, un LFF cer piesaistīt arī citus investorus, bet kopumā projekta finansēšanas avoti vēl nav zināmi. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti