Panorāma

Asa kritika par satiksmes infrastruktūru Rīgā

Panorāma

Atrod finansējumu LSM un LR4

Pedagogiem algas šogad nepalielinās

Skolotājiem šogad algas nepalielinās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Lai gan pēc nospraustā pedagogu darba samaksas grafika šogad vienas slodzes likmei bija jāpalielinās līdz 750 eiro līdzšinējo 710 eiro vietā, 2019. gadā pedagogu algu palielinājums nenotiks, pēc Sadarbības padomes sēdes apstiprināja premjerministrs Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība").

Kariņš stāstīja, ka tehniskajā budžetā papildu tēriņi netiek iekļauti, ja tie nav iepriekš nostiprināti, un pedagogu algu pieaugums tajā nav bijis paredzēts.

Premjerministrs uzsvēra, ka budžeta apstiprināšana jau tā ir ievilkusies un strīdīgu jautājumu skatīšana to vēl vairāk aizkavētu.

Premjers solīja, ka pedagogu algu jautājumu turpinās skatīt aprīlī, kad tiks spriests par nākamā gada budžetu. Tajā jaunā valdība varēšot lemt par politiskiem jautājumiem.

Kariņš klāstīja, ka vienā budžetā nav iespējams atrisināt visus sasāpējušos jautājumus. Viņš saprotot, ka tie ir objektīvi izaicinājumi, un turpinās risināt visus sasāpējušos jautājumus valstī, tostarp izglītībā. Šajā jomā problēma esot ne tikai algas, bet arī pāreja uz mācībām latviešu valodā un izglītības kvalitātes uzlabošana.

Premjerministrs par to, ka pedagogie šogad algas nepalielinās
00:00 / 00:59
Lejuplādēt

"No agrākiem pieņemtiem lēmumiem, ko Saeima pieņēmusi, piemēram, kas attiecas uz mediķu algām, tas ir iekļauts. Kas attiecas uz vēl lielākiem algas paaugstinājumiem pedagogiem, šis ir process, kas ieies tālāk uz priekšu 2020. gada budžetā, kad mēs sāksim veidot savu politiku, nevis tehniski pieņemtu budžetu.

Nav iespējams vienā gadā, vienā budžetā, faktiski divās nedēļās, atrisināt visus valstī sasāpējušos jautājumus.

Tie ir objektīvi, tie ir saprotami, tie ir patiesi izaicinājumi. Mēs apņemamies turpināt darbu arī pēc šī tehniskā budžeta pieņemšanas, lai turpinātu risināt sasāpējušos jautājumus, kādi sabiedrībā ir, visās jomās, ne tikai izglītībā. Jo tur mums ir ne tikai algu jautājums, bet arī pārēja uz valsts valodu, šī reforma jāīsteno, mums ir jāuzlabo izglītības kvalitāte kopumā," stāstīja Kariņš.

Pedagogu arodbiedrība šo paziņojumu jau nodēvējusi par solījumu neturēšanu un ir gatava sasaukt padomes ārkārtas sēdi, lai lemtu par turpmākām darbībām.

KONTEKSTS:

Finanšu ministrs Jānis Reirs ("Jaunā Vienotība") iepriekš ieteica naudu meklēt Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) iekšējās rezervēs. Tomēr izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija) atzina, ka visu nepieciešamo summu - 27 miljonus eiro - neizdosies atrast.

Pedagogu arodbiedrība norādījusi, ka jau otro reizi valdība netur pedagogiem dotos solījumus. Arodbiedrība ir gatava veikt arī proaktīvākas darbības, lai panāktu, ka valdība pilda pērn apstiprinātajā pedagogu darba samaksas grafikā noteikto.

Pedagogu darba samaksas grafiks paredz, ka katru gadu pedagogu algas celsies, līdz 2022. gadā minimālā likme būs 900 eiro mēnesī.

Jau ziņots, ka ministri vienojušies finanšu noziegumu apkarošanai piešķirt papildu 7,6 miljonus eiro, taču tas jau tā apjomīgo robu budžetā palielinājis līdz 44,5 miljoniem eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti