IeM izšķīrusies par labu Iekšējās drošības akadēmijas veidošanai VP koledžas, RSU un LU konsorcijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Iekšlietu ministrija (IeM) izšķīrusies par labu Iekšējās drošības akadēmijas veidošanai Valsts policijas (VP) koledžas, Rīgas Stradiņa Universitātes (RSU) un Latvijas Universitātes (LU) konsorcijā.

Ceturtdien Noziedzības novēršanas padomes sēdē iekšlietu ministre Marija Golubeva ("Attīstībai/Par!") prezentēja izstrādāto "Iekšējās drošības akadēmijas" koncepciju, un sēdes dalībnieki kopumā atzinīgi novērtējuši ministrijas plānus veidot jaunas studiju programmas iekšlietu sistēmas vajadzībām, informēja IeM.

"Ir pienācis laiks pamatīgi mainīt izglītību iekšlietu sistēmā. Tikai sadarbojoties starp IeM, VP koledžu, RSU un LU, mēs varam īstenot kvalitatīvu izglītību un profesionālo pilnveidi.

Konsorcija līgumu varētu parakstīt 2022. gada pavasarī, savukārt Iekšējās drošības akadēmijā pirmos studentus uzņemt jau 2023. gadā," teikusi Golubeva.

Profesionālās izglītības un pilnveides sistēma iekšlietu jomā pašlaik ir sadrumstalota, un ir novērots piedāvājuma trūkums vecākajiem virsniekiem un virsniekiem, kuri pārstāv specifiskas jomas, piemēram, kibernoziedzību un finanšu noziegumus. IeM uzskata, ka reforma risinās arī zinātniskās pētniecības trūkumu par drošības jautājumiem un iekšlietu nozarei svarīgiem problēmaspektiem.

Ministre prezentēja plānu par ilgtermiņa konsorcija "Iekšējās drošības akadēmija" dibināšanu starp IeM, VP koledžu, RSU un LU. Šī konsorcija mērķis būs sagatavot speciālistus iekšlietu un citu iestāžu vajadzībām, paredzot pieprasījumam atbilstošu un kvalitatīvu formālās un mūžizglītības piedāvājumu, mācību infrastruktūras izveidi un koplietošanu, labākā pedagoģiskā personāla dalību kopīgu izglītības programmu īstenošanā.

Kā uzskata IeM, veidojot konsorciju, mazinātos sadrumstalotība augstākajā izglītībā un rastos iespēja koplietot infrastruktūru un cilvēkresursus, kas atbilst valdībā akceptētajam reformu plānam augstākajā izglītībā.

Studiju programmu kopīgā īstenošanā būs iespējams izmantot katrā no augstākās izglītības institūcijām esošo pieredzējošāko un kompetentāko akadēmisko personālu, nodrošinot augstu studiju rezultātu kvalitāti.

Perspektīvā būs iespējams attīstīt doktorantūras studijas policijas tiesību, kriminālistikas un operatīvās darbības teorijas zinātnes apakšnozarēs, kā arī attīstīt zinātniski pētniecisko darbību ar iekšējo drošību un tiesībaizsardzības iestāžu darbību saistītās jomās, tajā iesaistot zinātnes universitātes pētniecisko potenciālu.

Ministre informēja par plānotajiem kapitālieguldījumiem "Iekšējās drošības akadēmijas" infrastruktūrā – kiberpoligonu, taktisko poligonu, krimināltiesību poligonu, kā arī policijas taktikas poligonu ar virtuālo simulāciju aprīkojumu.

Sēdes dalībnieki pieņēma zināšanai izstrādāto "Iekšējās drošības akadēmijas" koncepciju.

Valdība 2009. gada vasarā nolēma likvidēt Latvijas Policijas akadēmiju, kura atradās Rīgā, Ezermalas ielā. Viens no galvenajiem akadēmijas likvidēšanas iemesliem bija finansējuma trūkums.

Kā norādīja toreizējā iekšlietu ministre Linda Mūrniece, akadēmija profesionālā jomā un sniegtā pakalpojuma kvalitātes ziņā nav devusi gaidīto rezultātu. Akadēmija beidza pastāvēt 2010. gada 1. janvārī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti