Iekšējās drošības birojs aizdomās par krāpšanu aiztur VUGD amatpersonas

Aizdomās par krāpšanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās un dienesta viltojumu mantkārīgā nolūkā Iekšējās drošības birojs aizturējis četras Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonas, tai skaitā vada komandieri, informēja birojs.

Noziedzīgs nodarījums īstenots, krāpjoties ar darba laika uzskaiti dienesta dokumentos, rezultātā amatpersonas saņēma darba samaksu par laika periodu, kad faktiski nepildīja savus amata pienākumus. Tas notika  ilgstošā laika periodā.

IDB pārstāve Diāna Petersa: Aizturētas VUGD amatpersonasZane Mače

  Divām personām piemērots aizdomās turētās personas statuss un drošības līdzeklis – aizliegums pildīt līdzšinējā amata pienākumus VUGD, vēl divām personām piemērots statuss - personas, pret kuru uzsākts kriminālprocess.

  Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

  Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka pienākumu izpildītājs ģenerālis Intars Zitāns norādīja, ka dienests uz jebkuru informāciju par amatpersonu iespējamām pretlikumīgām darbībām raugās ļoti nopietni. VUGD sadarbojas ar Iekšējās drošības biroju, sniedz visu nepieciešamo informāciju un ievēro amatpersonām piemērotos drošības līdzekļus.

  Šobrīd divas amatpersonas ir atstādinātas no dienesta pienākumu pildīšanas un tiek lemts par trešās amatpersonas atstādināšanu, bet viena amatpersona vairs nav dienesta attiecībās ar VUGD, norādīja Zitāns. VUGD no savas puses veiks nepieciešamās darbības, lai nepieļautu jebkāda veida krāpniecisku rīcību ar darba laika uzskaiti dienesta dokumentos.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti