Reaģēšanā uz izsaukumu par mazgadīgā slepkavību Jūrmalā nekonstatē policistu bezdarbību

Valsts policijas amatpersonu rīcībā nav konstatēta bezdarbība, reaģējot uz izsaukumu Jūrmalā, kur 11. janvārī mazgadīgais konflikta laikā nogalināja vienaudzi. Tā secinājis Iekšējās drošības birojs (IDB).

Šī gada sākumā plašsaziņas līdzekļos tika publicēta informācija, ka naktī uz 11. janvāri Jūrmalā, Slokā, uz ielas atrasts 13 gadus vecs pusaudzis ar durtām brūcēm ķermenī, kurš notikuma vietā mira pirms Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta ierašanās.

Atsevišķās publikācijās izskanēja informācija arī par Valsts policijas amatpersonu iespējamu bezdarbību, reaģējot uz notikušo, tādējādi IDB pēc savas iniciatīvas uzsāka resorisko pārbaudi par Valsts policijas amatpersonu rīcību, saņemot ziņas par konfliktsituāciju, kurā iesaistītas nepilngadīgas personas.

Aprīļa sākumā IDB pabeidza resorisko pārbaudi, un tās gaitā secināts, ka Valsts policijas amatpersonu rīcībā nav konstatēta valsts amatpersonu bezdarbība. Proti, Valsts policijas amatpersonas, saņemot notikuma liecinieka pirmo zvanu uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112, reaģēja nekavējoties, rīkojās profesionāli, atbilstoši situācijai un saskaņā ar normatīvo aktu prasībām, norādīja IDB.

KONTEKSTS:

Naktī uz 11. janvāri ap plkst. 1 Jūrmalas pašvaldības policisti, pildot darba pienākumus Jūrmalā, Slokā, netālu no ceļa pamanīja uz zemes guļam pusaudzi bez samaņas ar durtām brūcēm, informēja Valsts policija. Pašvaldības policisti uz notikuma vietu izsauca mediķus, bet cietušais gājis bojā vēl pirms mediķu ierašanās.

Tika noskaidrots, ka mirušais ir 13 gadus vecs pusaudzis.

Pieejamā informācija liecina, ka iepriekšējā vakarā vairāki jaunieši, kuri dzīvo sociālās aprūpes un rehabilitācijas iestādē, bija devušies uz Rīgu, lai, iespējams, lietotu alkoholiskos dzērienus. Pēc tam viņi ar vilcienu atgriezušies Slokā, kur satikušies ar diviem sava vecuma jauniešiem, no kuriem viens vēlāk nogalināts.

Izmeklēšanas laikā iegūtā informācija liecina, ka starp minēto jauniešu kompāniju izcēlies konflikts, kura laikā viens no jauniešu grupas, kas dzīvo bērnunamā, upurim divas reizes iedūris ar nazi sirds un vēdera rajonā. Pēc notikušā jaunieši notikuma vietu pametuši, atstājot ievainoto jaunieti ar viņa draugu.

2010. gadā dzimušais pusaudzis, kurš iedūris otram ar nazi, iepriekš bija nonācis policijas redzeslokā par klaiņošanu un zādzību no veikala. Pusaudzis, kurš tiek turēts aizdomās par nozieguma izdarīšanu, vēl nav sasniedzis 14 gadu vecumu. Par tālākām darbībām attiecībā uz šo jaunieti patlaban tiek lemts. Pārējo kompānijas jauniešu vecums ir 11 līdz 14 gadi.

Saistībā ar notikušo ir sākts kriminālprocess par slepkavību pastiprinošos apstākļos, ja noslepkavots nepilngadīgais.

Tikmēr Iekšējās drošības birojs atbilstoši savai kompetencei pārbauda publiski izskanējušo informāciju par policijas reaģēšanu uz izsaukumu Jūrmalā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti