Panorāma

Panorāma

Panorāma

Bāreņi paliek bez dzīvesvietas

«Sudraba bulta» trāpa mērķī

Graube: Latvijas armija spēs kopā ar sabiedrotajiem spēkiem aizstāvēt savu valsti

Ādažu militārajā bāzē beigušās vērienīgās starptautiskās mācības “Sudraba bulta”. Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube mācības atzina par veiksmīgām un uzsvēra, ka nepieciešamības gadījumā Latvijas armija spētu veiksmīgi darboties kopā ar sabiedrotajiem spēkiem un aizstāvēt savu valsti.

Divu nedēļu laikā mācībās iesaistījušies vairāk nekā 3000 karavīru no 10 valstīm, lai trenētu dažādu vienību NATO karavīru sadarbību krīzes situācijās.

Gatavošanās šī gada Sudraba bultas mācībām iesākās jau septembra sākumā, kad sabiedroto spēkiem vēl klāt neesot attālināti sākās militāro operāciju plānošana. Tad pirms divām nedēļām oktobra vidū tika izmēģināta sabiedroto spēku ierašanās, bet tagad veselu nedēļu norisinājušās aktīvas militārās operācijas.

Pēc šo mācību plāna vienotais Baltijas bataljons līdz ar sabiedrotajiem no ASV, Kanādas, Anglijas, Nīderlandes, Bulgārijas un pirmo reizi – arī Albānijas – centās atbrīvot Latvijas teritorijas daļas, ko bija ieņēmis pretinieks. Līdzās darbojās gan desantnieki un jūras kājnieki, gan sauszemes motorizētās vienības.

Sauszemes spēku kājnieku brigādes komandieris, pulkvedis Ilmārs Atis Lejiņš stāstīja, ka mācībās visi bataljoni tika saliedēti vienā kaujas spējīgā bataljonā.

Kā atzina paši mācību dalībnieki, sarežģītākais, plecu pie pleca darbojoties karavīriem no 10 dažādām valstīm, ir valodas barjera. Tomēr izaicinājums bijis arī kopīgā operācijā apvienoties tik dažādu profilu vienībām kā desantniekiem, jūras kājniekiem  un motorizētajām vienībām.

Leitnants, ASV bruņoto spēku desantnieks Gabriels Loids stāstīja: „Mēs esam desantnieku vienība, esam trenēti lēkt ar izpletni, piezemēties, bet tepat blakus redzam, piemēram, vienības bruņotajos transportlīdzekļos. Ir jāmācās apvienot šīs dažādās spējas un strādāt kā veselai vienībai.”

Graube, kas paziņoja par vēlmi atstāt NBS komandiera amatu, arī atzina, ka šīs viņam šajā amatā “laikam šāda mēroga ir pēdējās [mācības], tas ir labs kopsavilkums zināmam manam dzīves periodam”.

Jau ziņots, ka 17.oktobrī, Latvijā ieradās aptuveni 200 britu karavīri, kuri kopā ar citu valstu militārajām vienībām - no Lietuvas, Igaunijas, Albānijas, ASV, Kanādas, Nīderlandes, Rumānijas un Vācijas līdz oktobra beigām piedalījās militārajās apmācībās "Sudraba bulta" (“Silver Arrow”).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti