Rīta Panorāma

Saruna ar Tomu Pastoru par ārpolitikas aktualitātēm

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar iekšlietu ministru Sandi Ģirģenu

Ģirģens februārī veidos komisiju Valsts policijas šefa izraudzīšanai

Iekšlietu ministrs  Sandis Ģirģens (“KPV LV”) uzskata, ka Valsts policijas priekšnieku vajadzētu meklēt atklātā konkursā, bet pēc koalīcijas lēmuma neatbalstīt viņa ierosinātās izmaiņas likumā, kas ļautu to darīt, viņš februārī veidos komisiju, kuras uzdevums būs izraudzīties policijas vadītāju.

Ģirģens LTV raidījumam “Rīta panorāma” skaidroja, ka pašlaik likums paredz, ka par policijas priekšnieku var iecelt tikai amatpersonu no vecāko vai augstāko virsnieku vidus un kuras izdienas laiks Iekšlietu ministrijas sistēmā nav īsāks par 10 gadiem.

“Bet man ir jautājums, kāpēc nevar būt prokurors vai tiesnesis, kurš pirms tam strādājis 8 – 9 gadus policijā?” jautāja ministrs, piebilstot, ka tas būtu tikai sabiedrības interesēs, jo būtu plašāks pretendentu loks.

Šobrīd regulējams neparedz atklātu konkursu, bet šo pretendentu izraugās iekšlietu ministra izveidotā komisija un pēc tam ministrs valdībai piedāvā apstiprināt kandidātu amatā. 

“Iespējams, mēs atgriezīsimies pie šī jautājuma, [..] nevar uzlikt ierobežojumus, ka augstākās kvalifikācijas cilvēki nevar pretendēt uz vadītāja amatu,” norādīja ministrs.

Viņš atzina, ka, nemainot noteiktus ierobežojumus, nav jēgas rīkot konkursu, kurā pieteiksies viens vai divi cilvēki.

Jautāts par komisijas izveidi, Ģirģens sacīja, ka veidos to pēc 10. februāra, kad pašreizējais policijas priekšnieks Ints Ķuzis atstās amatu. Ministrs arī pagaidām nenosauca, kas varētu būt komisijas sastāvā.

KONTEKSTS:

Pēc gandrīz 40 gadu dienesta iekšlietu struktūrās Valsts policijas priekšnieks Ķuzis trešdien, 15. janvārī, paziņoja, ka amatu pamet. Atlūgumu Ķuzis jau iesniedzis iekšlietu ministram Sandim Ģirģenam ("KPV LV"), kurš to pieņēmis.   

Ķuzis par Valsts policijas priekšnieku kļuva 2011. gada augustā, bet 2016. gadā jūlijā atkārtoti apstiprināts šajā amatā. 2009. gada nogalē valdība nolēma Ķuzim piešķirt ģenerāļa pakāpi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti