«Gemius»: Latvijā pērn viens lietotājs mēnesī internetā pavadīja vidēji 27 stundas

Latvijā pagājušajā gadā viens lietotājs no visām ierīcēm kopā mēnesī internetu pārlūkojis vidēji 27 stundas, liecina starptautiskā interneta pētījumu un tehnoloģiju uzņēmuma "Gemius" apkopotā informācija. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, pagājušogad lietotāji visos vecumos biežāk pārlūkojuši internetu no mobilajiem telefoniem, kamēr apmeklējumā no datoriem pieaugusi gados jaunākā un vecākā lietotāju grupa. 

Vidēji pagājušajā gadā, pārlūkojot internetu no mobilajām ierīcēm, viens lietotājs mēnesī vidēji pavadījis piecas stundas, bet no datoriem – 28 stundas. Pērn augstākos punktus šie rādītāji sasniedza martā un novembrī.

Ja februārī no visām ierīcēm kopā viens lietotājs vidēji internetu pārlūkoja 25 stundas, tad martā šis rādītājs sasniedza 33, bet aprīlī – 32 stundas.

Kā zināms, marta vidū Covid-19 izplatības mazināšanai Latvijā pirmo reizi tika izsludināta ārkārtējā situācija un ieviesti dažādi ierobežojumi, kas bija spēkā līdz 10. jūnijam.

Tikmēr augustā vidēji pavadītajam laikam no datoriem samazinoties līdz 20 stundām, novembrī tas sasniedza 38 stundas, ko viens lietotājs pavadījis, pārlūkojot internetu no datora. Novembra sākumā Latvijā atkārtoti tika izsludināta ārkārtējā situācija un noteikta virkne ierobežojumu.

2020. gadā vidējais interneta lietotāju skaits Latvijā no visām platformām kopā – no datoriem, mobilajiem telefoniem un planšetdatoriem – bija 1,4 miljoni.

Vidēji 1,176 miljoni lietotāji interneta pārlūkošanai izmantojuši datorus, bet 1,107 miljoni – mobilās ierīces. 51% visu interneta lietotāju ir sievietes, bet 49% – vīrieši.

Vērtējot interneta lietotāju skaita tendences pēc lietotāju vecuma, "gemiusAudience" dati rāda, ka 2020. gadā pieaudzis gan gados vecākās lietotāju grupas, gan pašu jaunāko lietotāju skaits (7-14 gadu veci) no datoriem.

Ja 2010. gadā no datoriem internetu pārlūkoja 143 000 lietotāju vecumā no 55 līdz 74 gadiem, tad 2020. gadā gandrīz divreiz vairāk – 273 000 lietotāju.

Savukārt, ja 2019. gadā lietotāju grupa no 7 līdz 14 gadiem uzrādīja tendenci samazināties, tad 2020. gadā tā pieaugusi par 11%. Procentuāli visstraujāk samazinājies interneta lietotāju skaits no datoriem vecuma grupā no 45 līdz 54 gadiem – 2020. gadā tas bijis par 18% jeb 35 000 lietotāju mazāks, tikmēr par 17% jeb 38 000 lietotājiem samazinājies lietotāju skaits vecuma grupā no 25 līdz 34 gadiem.

Interneta lietotāju skaita tendences rāda arī, ka visās vecuma grupās pēdējā gada laikā internetu vairāk lieto mobilajos telefonos.

Par 22% pieaudzis lietotāju skaits vecumā no 45 līdz 54 gadiem, bet par 18% palielinājusies interneta auditorija no mobilajiem telefoniem vecumā no 35 līdz 44 gadiem. Lai arī salīdzinot datus ar 2015. gadu, pēdējo piecu gadu laikā demogrāfiskās situācijas dēļ procentuāli visvairāk pieaudzis lietotāju skaits vecuma grupā virs 35 gadiem, arī gados jaunākie interneta lietotāji arvien biežāk interneta pārlūkošanai lieto mobilos telefonus – to skaits pieaudzis par 31%.

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt