Dienas ziņas

Izmaksas nespēj segt, bet valsts atbalsts nepienākas

Dienas ziņas

Arvien vairāk pusaudžu meklē palīdzību

Domes informatīvais izdevums mulsina garkalniešus

Garkalnieši neizpratnē par pašvaldības informatīvā izdevuma rakstu saistībā ar Covid-19

Likums par pašvaldībām paredz, ka pašvaldībām ir jāsniedz iedzīvotājiem informācija par domes lēmumiem un paveiktajiem darbiem. Garkalnes novada domes izdevums gan nolēmis, ka iedzīvotājiem nepieciešams arī plašāks redzējums par izsargāšanos no Covid-19, galvenokārt ar ājurvēdas un tautas receptēm, jo, viņuprāt, oficiālajos medijos esot tikai viens viedoklis.

Vienreiz mēnesī iedzīvotāju pastkastītēs nonāk domes informatīvais izdevums, kura mērķis, kā to paredz likums "Par pašvaldībām'', ir informēt sabiedrību par pašvaldībai deleģēto funkciju izpildi. Uzrunātie garkalnieši kopumā ar tā saucamo domes avīzi ir apmierināti. Neizpratni gan radījis raksts ''Veselīgs dzīves veids ir būtisks'' jaunākajā ''Garkalnes Novada Vēstis'' izlaidumā.

"Domāju, ka tādi nepamatoti [ieteikumi] droši vien, ka ne. Es to rakstu neesmu izlasījis, tāpēc nemāku spriest, vai tas ir pamatots vai nav," sacīja Garkalnes ciema iedzīvotājs Andis. Olga atzīmēja: "Pašvaldībai ir pietiekoši daudz funkciju, par ko informēt iedzīvotājus, un veselība lai paliek ārstu ziņā tomēr."

Raksts iepazīstina ar tautas receptēm un ājurvēdas kokteilīšiem imunitātes stiprināšanai. Tajā gan nav klaja aicinājuma nevakcinēties, bet plaši skaidrojumi, ko autoram esot devis kāds draugs jurists par to, kā tiesiskā ceļā atteikties no Covid-19 vakcīnas, ja darba vieta to pieprasa kā obligātu.

Kā telefonsarunā skaidroja raksta autors Mārcis Bauze-Krastiņš, viens no iemesliem šāda raksta tapšanai esot  bijis tas, ka šajā laikā nav par ko rakstīt, bet tomēr tas neesot vienīgais iemesls.

"Vienkārši tāpēc, lai cilvēki saņemtu iespēju paskatīties apkārt plašāk. Teiksim, parasti tas viedoklis oficiālajos medijos ir viens, bet, kopumā ņemot, ir daudz arī citu informācijas kanālu un avotu," klāstīja Garkalnes novada domes Sabiedrisko attiecību daļas vadītājs Bauze-Krastiņš.

Sūdzības par šo rakstu saņēmusi arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), bet pašreizējā likumdošana nav paredzējusi instrumentus, ar ko  ministrija varētu ietekmēt izdevumu saturu, bet  jaunajā likumā tas tikšot mainīts.

"Pašreizējā projekta redakcija paredz, ka informatīvā izdevuma noformējuma un izskata prasības noteiks Ministru kabinets. Līdz ar to tas ir deleģējums Ministru kabinetam ar noteikumiem izdot šo jau precizēto formu, kādam tam jāizskatās un kāda informācija tur jāietver, jau konkretizējot pa punktiem vai tēmas apjomu, ko pašvaldība tur var iekļaut," skaidroja VARAM Pašvaldību departamenta direktors Viesturs Razumovskis.

Vai un kā  šāds raksts var ietekmēt garkalniešu attieksmi pret Covid-19 un vakcināciju, "ReTV" jautāja Veselības ministrijai, kas pusotras darba dienas garumā neatrada laiku komentāram.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt