Panorāma

Liels ugunsgrēks Pārdaugavā

Panorāma

EIROPAS LĪDERI SVEIC LATVIJU

Bibliotēka vēl nav gatava!?

Gaismas pils ugunsdrošībā atklāti nopietni trūkumi; apdraudēta grāmatu pārvietošana

Grāmatu pārcelšana uz Gaismas pili, kurai jāsākas nākamnedēļ, ir apdraudēta, jo vēl nemaz nav izvērtēts, vai grandiozais būvobjekts atbilst ugunsdrošības prasībām, un bez šī izvērtējuma ēku nevar ekspluatēt. Latvijas Televīzijas raidījuma „Panorāma" rīcībā esošā informācija liecina, ka būvnieki un Kultūras ministrija ir brīdināta, ka atklāti nopietni trūkumi ugunsdrošības ziņā.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) apstiprina - šobrīd tas izvērtē būvnieku iesniegto dokumentāciju, taču vēl nav saņemti visi vajadzīgie dokumenti. Tos būvētāji solījušies iesniegt tuvākajā laikā.

VUGD ugunsdrošības uzraudzības organizēšanas nodaļas priekšnieks Laimonis Drozdovs „Panorāmai" pastāstīja, ka nākamnedēļ ir plānota kompleksā ugunsdrošības pārbaude, kuras rezultātā tiks pārbaudīta būvobjekta atbilstība normatīvo aktu prasībām, un tikai pēc tās izsniegs vai nu pozitīvu vai negatīvu dienesta atzinumu.

Vēl jāpārbauda, kā bibliotēkā ierīkoti evakuācijas ceļi, kā darbojas ugunsdrošības sistēmas un ugunsdzēsības ūdens apgāde. Piemēram, atklājies, ka hidrantu vietas ir pārprojektētas, bet atbilstošu dokumentu nav.

Būvniecības pārstāvjiem ir pieprasīta informācija par ārējo ugunsdzēsības ūdens apgādi, par esošo hidrantu pieņemšanas un nodošanas aktu un pārbaudes aktu. „Lai būtu informācija pieejama dokumentālā formā, tikai tādā gadījumā varam sūtīt pārbaudīt tehniku pārbaudīt šīs ūdens ņemšanas vietas - vai darbojas vai ne," skaidroja Drozdovs.

Nākamās nedēļas nogalē – 18. janvārī - paredzēts pārvietot grāmatas no vecās bibliotēkas uz Gaismas pili. Tūkstošiem cilvēku no rokas rokā nododos tūkstošiem grāmatu. Līdz tam laikam būvobjektam ir jābūt kārtībā.

Taču Drozdovs uzsver, ka no ugunsdrošības viedokļa, kamēr nav izsniegts pozitīvs atzinums ar atbilstību ugunsdrošības prasībām, tikmēr ēku ekspluatēt ir aizliegts.

Šobrīd ir šaubas, vai līdz 18.janvārim būvnieku pārstāvji tiks pie pozitīva atzinuma. Atlicis maz laika. Saskaņā ar normatīvajiem aktiem, pēc iesnieguma saņemšanas dienestam 10 darba dienu laikā jāiesniedz atzinums. Pēdējo reizi dokumenti no būvniecības pārstāvjiem saņemti pirmdien. Kompleksā pārbaude var ilgt vairākas dienas, un tā var notikt tikai pēc tam, kad būs izvērtēti visi dokumenti. Savukārt, ja atzinums būs negatīvs, pārkāpumu vērtēšanai arī vajadzēs laiku.

Būvnieku pārstāvji no plašākiem komentāriem atteicās, vien rakstiski atbildot, ka "visa atbilstošā dokumentācija ir iesniegta, un no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta nekāda negatīva atbilde nav saņemta".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt