FOTO, VIDEO: Labdarības maratona «Dod pieci! 2020» 5. diena

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Labdarības akcijas «Dod pieci! 2020» tiešraide noritēs līdz 23. decembrim. Latvijas Radio 5 dīdžeji Elīna Baltskara, Magnuss Eriņš un Toms Grēviņš turpina atskaņot ziedotāju izvēlētas dziesmas un uzņemt muzikālus un tematiskus viesus, lai runātu par vardarbību ģimenē. 

ĪSUMĀ

  • Līdz šim labdarības maratonā "Dod pieci! 2020" saziedoti 166 150 eiro.
  • dodpieci.lv mājaslapā saņemti 48 palīdzības pieteikumi.
  • Latvijas Prokuroru biedrība ziedo, lai palīdzētu cilvēkiem, kas cietuši no vardarbības ģimenē.

Uz sarunu studijā no rīta bija ieradusies Rīgas apgabaltiesas tiesnese Ilze Celmiņa. Viņa stāstīja par likumdošanas lomu, kā arī atzīmēja, ka svarīga un nepieciešama ir starpdiciplināra sadarbība, lai risinātu ar vardarbību ģimenē saistītās problēmas.

Labdarības maratons šodien saņēma arī Latvijas Prokuroru biedrības ziedojumu.

"Dod pieci! 2020", seko līdzi tiešraidei!

Labdarības maratons "Dod pieci!" 152 stundu garā tiešraidē šogad vāca līdzekļus, lai palīdzētu cilvēkiem, kas cietuši no vardarbības ģimenē. Minimālais ziedojums 5 eiro palīdz stundu būt drošībā cilvēkam, kurš bēg no fiziskas, emocionālas vai ekonomiskas vardarbības.

Ziedot ar dziesmu iespējams līdz 10. janvārim labdarības maratona mājaslapā dodpieci.lv.

Ja saskaries ar vardarbību ģimenē, palīdzības pieteikuma anketu iespējams aizpildīt "Dod pieci! 2020" mājaslapā.

„Mūs uzrunā „Dod pieci!” akcijas mērķis. Ikdienā redzam smagākos gadījumus, kas saistīti ar krimināllietu par vardarbību.

Katrs prokurors, skatot lietu, ir redzējis, ka ir bijis tāds brīdis, kad smagās sekas apkārtējie vēl varēja novērst, pareizi rīkojoties – drosmīgi, atbildīgi, līdzcietīgi. Taču baiļu dēļ līdzcilvēki izvēlas vienaldzību un neiestājas par vājāko. Apburtajam vardarbības aplim nav jāļauj izveidoties, mēs ticam – sabiedrība var palīdzēt to izdarīt. Katrā cilvēkā ir spēks palīdzēt draugam, kolēģim, pajautāt, kas notiek un kā palīdzēt, jo no vardarbības cieš absolūti visu sabiedrības slāņu cilvēki,” teica Latvijas Prokuroru biedrības valdes locekle Dace Milberga.

"Re:Baltica" žurnāliste Sanita Jembrega bija starp stikla studijas dienas viesiem. Viņa uzsvēra to, ka ne tikai institūcijām vai nevalstiskajām organizācijām, bet arī sabiedrībai ir jāiesaistās, lai aizstāvētu upurus un palīdzētu tiem. Viņa stāstīja, kā rīkoties upuriem, ja viņi piedzīvo vardarbību ģimenē, uzsvēra, ka aiziešanai un risinājumam ir jāgatavojas laikus. Līdzcilvēkiem savukārt nepieciešams būt stipram plecam un atbalstam.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Starp vakara tematiskajiem viesiem bija psiholoģe Evija Burkovska, kura vada probācijas dienesta uzvedības korekcijas programmas vardarbīgiem cilvēkiem. Viņa stāstīja par programmu saturu, kā arī to, ka arī vardarbīgiem cilvēkiem ir nepieciešama palīdzība.

Arī Lauris Bokišs no biedrības “Tēvi” ar Elīnu Baltskaru un Tomu Grēviņu sarunājās par vardarbību ģimenē un par to, ka stāsti par vardarbību ir abās pusēs – gan sieviešu, gan vīriešu pusē. Lai arī no vardarbības ģimenē pārsvarā cieš sievietes un bērni, biedrībā “Tēvi” nonāk vīrieši, kuri sastopas ar sarežģītām situācijām attiecībās ar savām partnerēm, to skaitā arī vardarbību.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Influenceris Rojs Rodžers bija viens no stikla studijas dienas viesiem. Viņš labdarības maratona virtuālajā izsoļu namā nodeva konkursam “Supernova” radītu tērpu.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Labdarības maratona pret vardarbību ģimenē “Dod pieci! 2020” studijā viesojās arī dažādi mūziķi. Viņi izpildīja savas dziesmas un dalījās ar savu viedokli un pārdomām par vardarbību ģimenē.

Grupa “Bermudu divstūris” piedalījās labdarības maratona izsolē ar riteņiem un parakstītām cepurēm. Viņi arī izpildīja dziesmu “Ne man "Gucci", ne man "Nike"”.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Studijā viesojās arī Goran Gora un Jānis Strapcāns no fonda “Viegli”, viņi izsolē nodeva Ziedoņa muzeja īpašo gleznu, ko uzgleznojusi indiešu māksliniece Fatima Ahmeda: “Kad sapratām, kas ir šī glezna, bija skaidrs, ka tai jābūt šī gada izsolē. Gleznas autore runā par sieviešu tiesībām. Māksla mūsdienās ir kā brīnišķīgs rīks, lai runātu par kādu sabiedrībai svarīgu tematu.”

Arī grupa “Astro’n’out” bija starp šodienas muzikālajiem viesiem. Māra Upmane-Holšteina stāstīja par savām personiskajām pārdomām par vardarbību ģimenē: “Kad man ir sanācis būt skarbākai pret bērniem, tas, ko es mācos, pirmais solis ir izrunāt to un pateikt viņiem: “Piedodiet, mammai tā nevajadzēja darīt.” Tā arī ir liela saņemšanās un dažreiz es to negribu darīt, bet es atceros, ka tas ir pirmais, kā es varu labot šo situāciju.”

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Studijā ar saviem muzikālajiem priekšnesumiem viesojās arī Improvizācijas teātra projekts “Brīvrunu projekts”, kuri improvizēja repa dziesmu. Viņiem sekoja Linda Leen, Rihards Lībietis un Erna Daugaviete.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Piektās dienas vakarā viens no muzikālajiem viesiem bija arī Arstarulsmirus, Laima Dimanta un Madara Orova, kā arī Rihards Bērziņš. “Kad apkārt ir dažādi ārēji izaicinājumi, tie iztērē spēku, lai mēs saglabātu toleranci pret līdzcilvēkiem. Jāseko līdzi iekšējam stāvoklim, un tas jābalansē – tikai tā varam ieturēt šo toleranci,” uzsvēra Arstarulsmirus.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Marta Ritova, grupa “Gain Fast”, grupa “Sub Scriptum” un Markus Riva arī studijā izpildīja savas dziesmas un sarunājās par vardarbību ģimenē.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.
 
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

KONTEKSTS:

Sešu gadu laikā labdarības maratonā “Dod pieci!” saziedoti kopumā 1,3 miljoni eiro. Katru gadu šī akcija aktualizē kādu Latvijas sabiedrībā nozīmīgu tēmu. Šogad ziedojumi tiek novirzīti atbalstam cilvēkiem, kas cietuši no vardarbības ģimenē. Iepriekšējos gados ziedots senioriem, speciālo asistentu nodrošināšanai bērniem ar īpašām vajadzībām, atbalstam ar vēzi slimajiem pacientiem, bērniem, kas palikuši bez vecākiem, jaunajiem vecākiem un neārstējami slimiem cilvēkiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti