TIEŠRAIDE: Labdarības maratons «Dod pieci!» pret vardarbību ģimenē. Palīdzi izrauties!

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 6 mēnešiem.

17. decembrī pulksten 12.00 sākās Latvijas sabiedrisko mediju organizētā ikgadējā labdarības akcija “Dod pieci!”, tā notiks līdz 23. decembrim. Šogad labdarības maratons pievēršas vardarbībai ģimenē. Aicinām maratonam skatīties līdzi nepārtrauktā video tiešraidē LSM.lv!

Labdarības maratona norise

"Dod pieci! 2020", seko līdzi tiešraidei!

Labdarības maratons "Dod pieci!" 152 stundu garā tiešraidē šogad vāca līdzekļus, lai palīdzētu cilvēkiem, kas cietuši no vardarbības ģimenē. Minimālais ziedojums 5 eiro palīdz stundu būt drošībā cilvēkam, kurš bēg no fiziskas, emocionālas vai ekonomiskas vardarbības.

Ziedot ar dziesmu iespējams līdz 10. janvārim labdarības maratona mājaslapā dodpieci.lv.

Ja saskaries ar vardarbību ģimenē, palīdzības pieteikuma anketu iespējams aizpildīt "Dod pieci! 2020" mājaslapā.

Akcija "Dod pieci!" notiek jau septīto reizi un šogad tā noritēs līdz 23. decembra pulksten 20.30. Tā būs 152,5 stundas gara tiešraide kopā ar Latvijas Radio 5 dīdžejiem – Tomu Grēviņu, Magnusu Eriņu un Elīnu Baltskaru, kuri visu šo laiku atradīsies Doma laukuma stikla studijā un atskaņos tikai par ziedojumiem izvēlētas dziesmas.

Šogad ziedot ar dziesmu iespējams tiešsaistē. Pie stikla studijas tiks pieņemti tikai skaidras naudas ziedojumi. Lai izvairītos no pulcēšanās un drūzmēšanās Doma laukumā, ziedotāji aicināti izvēlēties laiku, kad ziedot iespējams individuāli, ievērojot 2 metru distanci un valstī noteiktos epidemioloģiskos ierobežojumus. No 14. līdz 27. decembrim skaidras un bezskaidras naudas ziedojumus pieņems arī „Circle K” degvielas uzpildes stacijās visā Latvijā.

Līdz 23. decembrim noritēs arī „Dod pieci!” labdarības izsoles, mājaslapā izsole.dodpieci.lv kur vairāksolīšanā var iegādāties ekskluzīvas lietas, kuras maratona laikā arvien tiks papildinātas.

Labdarības maratona norisei 24 stundas diennaktī var sekot līdzi tiešsaistē.Tiešraides pieejamas vietnē lsm.lv, “Dod pieci!” lapā “Facebook”, kā arī Latvijas Radio 5 ēterā.

Kopš 2016. gada labdarības akcijai “Dod pieci!” katru gadu ir sava himna. Šogad tā ir dziesma "Es zinu, tu esi”, kura tapusi, sadarbojoties 22 Latvijā pazīstamiem mūziķiem. Himnas mūzikas autors ir Jānis Šipkēvics un vārdu autore Inga Cipe.

Minimālais ziedojums 5 eiro – viena stunda drošībā no vardarbības cietušajam

Šogad labdarības maratona galvenā tēma ir vardarbība ģimenē. Tai ir dažādas formas – ekonomiska, fiziska, seksuāla, emocionāla vardarbība. Tā ir sarežģīta un daudzšķautnaina problēma ar nopietnām sekām, no kuras cieš gan bērni, gan pieaugušie, gan arī seniori. Ir ziņots, ka spriedzes dēļ Covid-19 ārkārtas situācijas laikā pavasarī par 35% pieauga policijas izsaukumu skaits uz ģimenes konfliktiem.

Visi labdarības maratonā saziedotie līdzekļi tiks novirzīti Ziedot.lv ātrās reaģēšanas jeb krīzes fondam, lai palīdzētu cilvēkiem, kuri vēlas izkļūt no vardarbības un nodrošinātu viņiem atbalstu akūtu un neatliekamu situāciju risināšanai – īslaicīgai pajumtei, medicīniskai palīdzībai un ekspertīžu apmaksai, ēdienam, transportam, mentoram, kurš cietušajiem sniedz palīdzību situācijas risināšanā u.c.

Projekta mērķis ir ne tikai palīdzēt cietušajiem, bet arī veicināt diskusiju par šo tēmu Latvijas sabiedrībā, kā arī stimulēt līdzcilvēku iesaistīšanos, lai latviešu sabiedrība atpazītu dažādas vardarbības formas un kļūtu aktīvāka palīdzības sniegšanā.

KONTEKSTS:

Sešu gadu laikā labdarības maratonā “Dod pieci!” saziedoti kopumā 1,3 miljoni eiro. Katru gadu šī akcija aktualizē kādu Latvijas sabiedrībā nozīmīgu tēmu. Šogad ziedojumi tiek novirzīti atbalstam cilvēkiem, kas cietuši no vardarbības ģimenē, bet iepriekšējos gados ziedots senioriem, speciālo asistentu nodrošināšanai bērniem ar īpašām vajadzībām, atbalstam ar vēzi slimajiem pacientiem, bērniem, kas palikuši bez vecākiem, jaunajiem vecākiem un neārstējami slimiem cilvēkiem.

Labdarības akciju rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un labdarības organizāciju Ziedot.lv. Pirmo reizi projekta satura partneris ir Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs "Re:Baltica", kas vardarbības tēmu padziļināti pēta kopš 2019. gada.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti