Ārpus Rīgas

Atdzimst maizes cepšanas tradīcijas

Ārpus Rīgas

Saimniecība, kur tiek audzēti Latgales rikšotāji, atkopjas pēc postošā ugunsgrēka

LLKC pārstāve Jolanta Sūna-Strautiņa par bioloģisko zālāju apsaimniekošanas kursiem

ES atbalsta saņemšanai mudina nekavēties ar apmācībām par zālāju uzturēšanu

Daļa zālāju īpašnieku, kuri nebūs piedalījušies apmācībās par bioloģiskās daudzveidības uzturēšanu zālājos, nevarēs saņemt Eiropas Savienības (ES) atbalsta maksājumu. Tāpēc Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) aicina nekavēties ar pieteikšanos rudenī gaidāmajām mācībām.

LLKC informēja, ka vasarā un rudens sākumā uz mācībām aicināti tie lauksaimnieki, kas iesaistījušies aktivitātē "Bioloģiskās daudzveidības uzturēšana zālājos". Šādas mācības obligāti jāiziet tad, ja ir uzņemtas saistības par ES nozīmes ilggadīgo zālāju biotopiem, kas ir 1. līdz 4. zālāju ražības klase, ne vēlāk kā saistību perioda otrajā gadā iegūstot pamatiemaņas zālāju biotopu vai sugu dzīvotņu apsaimniekošanā, apmeklējot mācību kursus un iegūstot atbilstošu dokumentu.

Mācībās paredzētas gan teorētiskās, gan praktiskās nodarbības, un tās var apgūt tikai klātienē atbalsta saņēmējs vai tā pilnvarota persona. “Mācībās paredzētās praktiskās nodarbības notiks uz lauka, augu veģetācijas periodā, tādēļ mācību norises laiks ir ierobežots. Šogad tās notiks līdz oktobra sākumam un tiks atsāktas nākamā gada maijā,” informēja LLKC Tālākizglītības nodaļas izglītības projektu vadītāja Jolanta Sūna-Strautiņa.

Mācību dalībnieku skaits grupā ir ierobežots, un dalība mācībās ir bez maksas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti