Elektromobiļus reģistrē arvien aktīvāk

Latvijā šobrīd ir reģistrēti aptuveni 530 elektromobiļi. Katru gadu reģistrēto elektrospēkratu skaits pieaug par 30%, un ceļu satiksmes drošības direkcija ir gandarīta par elektroauto skaita pieaugumu, jo šādi auto ir videi krietni draudzīgāki.

Elektromobīļus reģistrē arvien aktīvākKristaps Feldmanis

  Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pārstāvis Rolands Rumba cer, ka elektromobiļu ātrās uzlādes staciju tīkla attīstīšana vēl vairāk stimulēs cilvēkus iegādāties videi draudzīgos spēkratus.

  "Šobrīd uz Latvijas ceļiem darbojas 70 elektromibiļu ātrās uzlādes stacijas, taču plānots, ka līdz 2021. gada beigām uz mūsu ceļiem kopumā darbosies līdz 150 staciju. Ir vairāki atvieglojumi un priekšrocības elektromobiļiem. Piemēram, pirmreizējā reģistrācija elektromobīļiem CSDD ir bez maksas, tāpat elektromobiļiem netiek piemērots transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis, kā arī ir samazināta uzņēmuma vieglo transportlīdzekļu nodokļu likme. Elektromobiļiem ir atļauts pārvietoties pa sabiedriskā transporta joslām, kā arī Rīgas un Liepājas pašvaldību autostāvvietās var novietot bez maksas un elektromobiļiem netiek piemērota iebraukšanas maksa Jūrmalā. Mēs aicinām cilvēkus informāciju par elektromobiļiem iegūt portālā "e-mobi.lv", kur cilvēki var ātri un ērti atrast uzlādes punktus un iegūt citu noderīgu informāciju par elektroauto uzlādi," teica Rumba.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti