Dienas ziņas

ECT: Šveices klimata politika pārkāpusi cilvēktiesības

Dienas ziņas

Rīgā iebraucot Daugavā, gājis bojā cilvēks

Šogad būs pieejams plašāks atbalsts elektroauto iegādei

Plāno paplašināt atbalsta programmu elektroauto un hibrīdauto iegādei

Gan jaunu, gan lietotu elektroauto un jaunu hibrīdauto iegādes iespējas plāno nodrošināt plašākam atbalsta saņēmēju lokam – arī daudzbērnu ģimenēm, informēja Klimata un enerģētikas ministrija (KEM).

Izmaiņas atbalsta programmā plānots apstiprināt šā gada otrajā ceturksnī, bet līdz 4. aprīlim noris sabiedriskā apspriešana.

Programmas jauninājumi paredz nodrošināt papildu atbalstu daudzbērnu ģimenēm septiņvietīgu elektroauto vai ārēji lādējamu hibrīdauto iegādei. Plānotais atbalsts šāda veida jauniem transportlīdzekļiem būs 9000 eiro, bet septiņvietīgam lietotam elektroauto – 4500 eiro.

Programmas ietvaros KEM plāno palielināt atbalstu no 1000 eiro uz 2000 eiro par vecu transportlīdzekļu norakstīšanu, kuri darbināmi ar benzīnu, dīzeļdegvielu vai gāzi. Šis nosacījums attieksies uz visiem iedzīvotājiem, kuri iecerējuši iegādāties elektroauto vai hibrīdauto, nododot savu veco iekšdedzes dzinēja auto apstrādes uzņēmumam.

Esošā programma paredz to, ka kopš vecā transportlīdzekļa norakstīšanas dienas (pēc apstrādes uzņēmuma transportlīdzekļa likvidācijas sertifikāta izdošanas) iedzīvotājam sešu mēnešu laikā jāiegādājas viņa izvēlētais elektroauto vai hibrīdauto. Lai veicinātu elektromobiļu un hibrīdauto iegādi, paredz sešu mēnešu vietā noteikt 12 mēnešu periodu.

KEM norādīja – ja iedzīvotājs ir izvēlējies savu elektroauto, kas šobrīd nav pieejams Latvijā, iedzīvotājam ir iespēja noslēgt līgumu, par to vienojoties ar auto tirgotāju par izvēlētā elektroauto pieejamību un iegādi. Ja šajā situācijā iedzīvotājs ir izvēlējies savu veco iekšdedzes dzinēja auto norakstīt, KEM iesaka to darīt brīdī, kad elektroauto jau ir piegādāts un reģistrēts Latvijā.

Norakstot savu veco iekšdedzes dzinēja auto, iedzīvotājs "uz rokas" saņem transportlīdzekļa likvidācijas sertifikātu, kuru kopā ar pieteikumu par atbalsta saņemšanu iesniedz auto tirgotājam. Process, kamēr notiek dokumentu izskatīšana, līdz brīdim, kad elektroauto var sākt izmantot, ilgst aptuveni nedēļu.   

Atbalsta programma – emisijas kvotu izsolīšanas instruments – iedzīvotājiem ir pieejama no 2022. gada marta. Divos gados ar šīs programmas finansējumu 6,3 miljonu eiro apmērā iegādāti vairāk nekā 1550 elektroauto un hibrīdauto. Tie ir aptuveni 22% no kopējā elektroauto skaita Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti