No 1467 aizvadītajā diennaktī veiktiem Covid-19 testiem, neviens nav izrādījies pozitīvs.
Stradiņa universitātes profesors Ģirts Briģis norāda, ka nekādus secinājumus no šāda rezultāta izdarīt nevar. Vīruss sabiedrībā joprojām cirkulē, tāpēc atslābināties nedrīkst
“Mums nav ne mazākā pamata atslābt šobrīd un tas, ka vienu dienu nav neviena gadījuma, tas pilnībā nenozīmē neko. Jāturpina būt vērīgiem, uzmanīgiem," uzsver Briģis. "Tieši no sabiedrības uzmanības un vērības, un no tā, kā sabiedrība ievēros šo distancēšanos, lielā mērā ir atkarīga arī mūsu nākotne, un arī aicinu tiem, kam nav instalēta aplikācija "Apturi Covid", tad noteikti to dariet."
Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) norādījis, ka šonedēļ atklātie gadījumi lielākoties saistīti ar inficēšanos izklaides vietās tepat Latvijā, bet ir samazinājies no ārzemēm atvesto inficēšanās gadījumu īpatsvars.
"Skatoties uz pēdējiem saslimšanas gadījumiem, tā ir augstāka pēdējo divu mēnešu laikā. Apjoma ziņā ir līdzīgi, kā marta sākumā, kur saslimušie bija lielākoties atgriezušies no ārzemēm. Tad tagad redzam, ka saslimuši ir vietējie iedzīvotāji," skaidro SPKC pārstāve Ilze Arāja.
Tāpēc epidemiologi atgādina gan par pamatlietām – roku mazgāšanu un distancēšanos, gan aicina izvairīties no vietām, kur drūzmējas daudz cilvēku un nevar ievērot distanci, kā arī izvērtēt nepieciešamību uzņemt ārvalstu viesus, jo ceļošana joprojām ir viens no lielākajiem riska faktoriem.
"Starpvalstu ceļošana – gan iebraucēji no ārvalstīm, gan arī mūsu pašu pilsoņi, ja brauc uz ārzemēm, atgriežas, – šobrīd tas ir pats lielākais riska faktors. Šie cilvēki ir pats lielākais riska faktors. Šie cilvēki, iespējams, ir inficējušies, viņi nezina, ka ir inficējušies un pastāv varbūtība, ka vīruss tiek atvests," norāda Briģis.
Pašlaik obligāta 14 dienu pašizolācija jāievēro, atgriežoties no trešajām valstīm, tajā skaitā, Krievijas un Baltkrievijas, bet Eiropas ietvaros - no Zviedrijas, Luksemburgas, Portugāles, Sanmarīno, Bulgārijas, Rumānijas, Horvātijas, kā arī Čehijas.