Eksperti par Augustovskas iecelšanu amatā: Bažas ir par uzticību, nevis kompetenci

„Vienotības” biedres un bijušā premjera Valda Dombrovska biroja vadītājas Olitas Augustovskas nonākšanas lidostas „Rīga” valdē sabiedrībā vieš bažas par uzticību valsts pārvaldei, nevis liek tai šaubīties par jaunās valdes locekles kompetenci.

Tā intervijā Latvijas Radio raidījumam „Pēcpusdiena” sacīja Publisko tiesību institūta direktors Arvīds Dravnieks, kā arī „Providus” eksperts Valts Kalniņš.

Dravnieks skaidroja, ka konkursi ir tikai viens no personālvadības līdzekļiem un veidiem, kā atrast jaunu vadītāju. Izvērtējot Augustovskas CV, viņš norādīja uz viņas „daudzpusīgo profesionālo pieredzi tieši personāla politikā”, kas liecina, ka iespējams sagaidāma pamatīga personāla politikas reforma.

Tomēr būtiskākais – cilvēki šajā gadījumā vairāk izvērtē nevis Augustovskas profesionalitāti, bet gan to, vai spēj uzticēties valsts pārvaldei.

Savukārt Kalniņš skaidroja, ka neuzticības pamtā ir iegājusies prakse, ka amatos tiek iecelti cilvēki, kuri pārstāv politiskās partijas, bet kuriem nav atbilstošas kompetences, lai tiktu iecelti attiecīgos amatos. Viņu uzdevums ir pildīt politisko partiju norādes.

Abi eksperti gan norādīja, ka konkurss vienmēr nenodrošina labāko speciālistu piesaisti.

Jau vēstīts, ka otrdien lidostas „Rīga” valdē tika apstiprināta Augustovska, kura strādās Agra Baloža vietā, kuru no amata atlaida par savu pilnvaru pārkāpšanu. Augustovska amatā nonāca bez konkursa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti