Dzintars: Prezidents neaicinās Pabriku veidot valdību

Nacionālajai apvienībai pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu radies iespaids, ka „Vienotības" izvirzītais premjera amata kandidāts, aizsardzības ministrs Artis Pabriks netiks aicināts veidot valdību sava partijas biedra, demisionējušā premjera Valda Dombrovska vietā.

Valsts prezidenta kancelejā šo interpretāciju pagaidām gan nekomentē, atkārtoti uzsverot, ka prezidenta paziņojums gaidāms trešdien pēc sarunām ar visām Saeimas partijām, ziņo Latvijas Radio.

NA tikšanās laikā vēlējās uzklausīt prezidenta argumentus, kas lika iepriekš noraidīt Pabrika kandidatūru, un prezidents esot paudis, ka aizsardzības ministrs nav stiprākais kandidāts, bet argumentācija Pabrika kandidatūras noraidīšanai bijusi „pietiekami noslēpumaina”, pastāstīja Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars. „Tas, ko mēs saklausījām, ir, ka prezidents neizskata Pabrika kunga kandidatūru. [..] Radās priekšstats, ka viņš netiks nominēts,” pauda Dzintars.

Prezidents uzskata, ka nākamajai valdībai jābūt rīcībspējīgākai nekā Dombrovska kabinetam, un, kamēr tāda nav izveidota, darbu turpinās demisionējušā valdība.

Jau vēstīts, ka prezidents šonedēļ turpinās sarunas ar Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, lai nosauktu premjera amata kandidātu. „Vienotība" nolēma Ministru prezidenta amatam virzīt pašreizējo aizsardzības ministru Arti Pabriku, bet pozīcijā esošo „Saskaņas centru" (SC), uzklausot politiķu redzējumus par nākamo valdību, taču neļāva noprast kāda būs viņa izvēle.

Dombrovskis no amata atkāpās novembra nogalē. Šo soli viņš pamatoja ar atbildības uzņemšanos par Zolitūdes traģēdiju, kurā, iebrūkot veikala „Maxima" jumtam, bojā gāja 54 cilvēki.

"Vienotība" pauda gatavību uzņemties arī nākamās valdības vadību un izvirzīja trīs iespējamos kandidātus – aizsardzības ministru Arti Pabriku, bijušo kultūras ministru Intu Dālderi un bijušo ekonomikas ministru un tagadējo eiroparlamentārieti Krišjāni Kariņu. Valsts prezidents Andris Bērziņš pēc sarunām ar politiskajām partijām nolēmis uz valdības vadītāja amatu nenosaukt nevienu no izvirzītajiem kandidātiem un turpināt politiskās konsultācijas šonedēļ.

Prezidents arī neoficiāli piedāvājis premjera amatu Āboltiņai, taču viņa no tā atteikusies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti