Dombrovskis: «Vienotība» nākamnedēļ sāks koalīcijas sarunas

Saskaņā ar vēlētāju aptauju rezultātiem 12.Saeimas vēlēšanās uzvarējusī partija „Vienotība” nākamnedēļ tiksies ar pašreizējiem koalīcijas partneriem Zaļo un Zemnieku savienību (ZZS) un Nacionālo apvienību (NA), lai uzsāktu sarunas par jaunās valdības veidošanu un iespējamiem esošās koalīcijas paplašināšanas modeļiem, intervijā LTV sacīja viens no partijas līderiem, ekspremjers un Eiropas Parlamenta deputāts Valdis Dombrovskis.

Viņš norādīja, ka vēlētāju aptauju rezultāti, kas liecina, ka šobrīd valdošās partijas 12.Saeimas vēlēšanās ir ieguvušas vairākumu, „ļauj esošajai koalīcijai turpināt darbu”. Tāpēc „Vienotība” jau nākamnedēļ tiksies ar pašreizējiem koalīcijas partneriem, lai „pārrunātu turpmākos darbus un iespējamos paplašināšanas modeļus”.

Dombrovskis atzina, ka „Vienotība” pirms vēlēšanām strādājusi, „lai uzvarētu, lai nodrošinātu iespēju turpināt to valsts kursu, kas ir uzņemts - uz ciešāku integrāciju eiroatlantiskajās struktūrās, uz ciešāku sadarbību ar Eiropas Savienību”. „Vēlēšanu rezultāti nozīmē, ka valsti nesagaida pēkšņs ģeopolitiskā kursa pagrieziens, kas ir skaidrs vēlētāju apliecinājums tam, ka vēlētāji eksperimentus ar valsti nevēlas,” sacīja bijušais premjers.

Jautāts par iespējamu ministru maiņu jaunajā valdībā, Dombrovskis norādīja, ka, veidojot jebkuru valdību, gandrīz neizbēgami ir ministru maiņa, bet „līdz amatu sadalei mēs vēl neesam nonākuši”, jo vispirms ir jāsagaida vēlēšanu oficiālie rezultāti un jāsāk politiskās konsultācijas par koalīcijas modeli.

Ekspremjers uzskata, ka nākamās valdības galvenais izaicinājums būs nodrošināt ekonomisko  izaugsmi, kam gaidāmi dažādi kavēkļi, stiprināt valsts drošību, kas ir ļoti nopietns jautājums pašreizējā pasaules drošības situācijā, savukārt  Eiropas Savienības politikas jomā  galvenais uzdevums būs Latvijas prezidentūra ES.

Jau vēstīts, ka saskaņā ar Latvijas sabiedrisko mediju un „Latvijas Faktu” vēlētāju aptauju 12.Saeimas vēlēšanās uzvarējusi ilggadējā pie varas esošā partija „Vienotība”, un kopumā Saeimā iekļuvušas piecas vai sešas partijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti