Dienas ziņas

Atjauno Anša Lerha-Puškaiša dārzu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Krīzes situācija Dobeles zupas virtuvē

Dobeles zupas virtuvē iestājusies krīze

Lai gan ekonomiskie rādītāji lēnām uzlabojas, bez zupas virtuvēm, kas siltu ēdienu izsniedz bez maksas, joprojām nevar iztikt. Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) Dobeles komitejas zupas virtuvē ik dienu maltīti saņem vairāk nekā 60 trūcīgās ģimenes. No 1. marta par siltu zupas šķīvi pretī gan tiek gaidīts ziedojums – vismaz 25 centi, jo krīze iestājusies pašā zupas virtuvē.

Jau septīto gadu LSK Dobeles komitejas zupas virtuvē ik rītu rosās brīvprātīgās saimnieces Lai izvārītu ap 180 porciju zupas, dienā  nepieciešami ap 40 kilogrami  kartupeļu, burkānu un citu dārzeņu, bet noliktava atkal kļuvusi pavisam tukša.

Zupas virtuves darbība Dobelē galvenokārt balstās uz ziedojumiem, kas pavasarī, kamēr saimnieki nav apstādījuši laukus, ir pavisam sarukuši. Rakstot projektu, gan reizi sešos mēnešos iespējams iegūt 500 eiro lielu atbalstu no pašvaldības, tomēr ar to esot daudz par maz. "Februārī par elektrību vien samaksājām 198 eiro, tad vēl 250 eiro degvielai, par kanalizāciju samaksājām ap 60-70 eiro. Tad rēķiniet paši, cik mums paliek ko likt grāpī, jo, lai mēnesim nopirktu tikai garšvielas un sāli, vajag ap 50 eiro," saka Latvijas Sarkanā krusta Dobeles komitejas izpilddirektore Sarmīte Lucaus.

Silts zupas šķīvis izsalkušajiem arī turpmāk netikšot atteikts,  vien no 1. marta par to pretm tiek gaidīts ziedojums 25 centu apmērā.

Tomēr, piemēram, Tukuma novadā zupas virtuve no pašvaldības budžeta gadā var saņemt līdz 10 000 eiro, bet Dobeles pašvaldībā skaidro, ka naudas ir tik, cik ir, un bez zupas virtuves varot arī iztikt. "Tā ir LSK brīva iniciatīva organizēt šo zupas virtuvi. Pašvaldība sniedz materiālo atbalstu tik lielā mērā, cik to paredz saistošie noteikumi trūcīgām un maznodrošinātām personām. Par zupas virtuves organizēšanu mēs neesam ne sprieduši, ne domājuši," saka Dobeles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Guntis Safranovičs.

Dobeles novadā ir apmēram 500 trūcīgas personas, un to skaits sarūk ļoti lēnām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt