Diasporas ģimenēm dāvina vairāk nekā 1200 Latvijas Nacionālā teātra biļešu

Lai pateiktos ģimenēm, kuras diendienā rūpējas par latviskās piederības un latviešu valodas kopšanu diasporā, Eiropas Latviešu apvienība (ELA) savām biedrorganizācijām un diasporas skolām Eiropā un kaimiņreģionā sniedz iespēju šogad virtuāli apmeklēt Latvijas Nacionālā teātra izrādes no ''Latvijas skolas somas'' repertuāra.

Šāda dāvana ir iespējama, pateicoties ELA iniciatīvai Pasaules brīvo latviešu apvienības (PBLA)  administrētās Kultūras ministrijas atbalsta programmā Latvijas profesionālās mākslas pieejamībai diasporā, informēja ELA padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Rasa Saliņa.

"Ceram, ka šī iniciatīva ļaus ģimenēs, latviešu skolās un biedrībās visā Eiropā  kopīgi baudīt svētku sajūtu un ELA pateicību par jūsu devumu latvietībai. Pateikt paldies mums ir jo īpaši nozīmīgi šogad, kad ELA atzīmē 70 gadus. Šādi arī vēlamies simtgades ietvaros izveidoto “Latvijas skolas somu” un Latvijas Nacionālā teātra vārdu nest plašāk pasaulē," uzsvēra ELA priekšsēde Elīna Pinto.

Šoruden vairāk nekā 1200 diasporas latviešu bērniem un viņu ģimenēm no 18 Eiropas valstīm tiks piešķirti biļešu kodi uz četrām Latvijas Nacionālā teātra digitālajām izrādēm: "Sarkangalvīte un vilks", "Tikšanās vieta – Rīgas pilsētas II teātris", "Latvieši" un "Īstā sālsmaize".

Saliņa norādīja, ka šī ir unikāla iespēja diasporas latviešu bērniem līdz pat šā gada 31. decembrim attālināti iepazīt un baudīt teātra mākslu, mūziku un latviešu valodas bagātību, izzināt Latvijas vēsturē nozīmīgus notikumus, kā arī izsmieties un ļauties pasaku burvībai.

Latvijas Nacionālā teātra pārstāvji uzsvēra: "Kas teātrī ir pats svarīgākais? Tā ir satikšanās ar saviem skatītājiem. Jebkurš teātra iestudējums pa īstam notiek mirklī, kad aktieru raidītais vārds, dziesma, žests vai doma iekustina skatītāju domas un jūtas. Esam gandarīti diasporas ģimenēm piedāvāt šo īpašo satikšanās mirkli, ģimenes vai klasesbiedru lokā iepazīstot mūsu aktierus, mūsu literatūru un pašiem sevi. Teātris – tā ir tradīcija, kas tiek mantota ģimenē vai iegūta, mācoties skolā. Mēs ļoti lepojamies, ka Eiropas Latviešu apvienība mūs – Latvijas Nacionālo teātri – padara par vienu no savām vērtīgajām tradīcijām."

ELA pārstāve atgādināja, ka kultūrizglītības programma "Latvijas skolas soma" ir lielākais valsts simtgades kultūras piedāvājums Latvijas bērniem un jauniešiem. Tās mērķis ir nodrošināt katram skolēnam iespēju vismaz vienu reizi mācību semestra laikā apmeklēt norises, kas dod iespēju iepazīt Latvijas mākslas un kultūras norises, tai skaitā izzināt Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecības, Latvijas kultūrainavu, kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes, vēsturisko mantojumu un radošās industrijas, kas saistītas ar mācību un audzināšanas darba saturu.

"Latvijas skolas soma" veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu, attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību. Pēc Saliņas teiktā, programma līdz šim nav bijusi pieejama diasporas bērniem un jauniešiem, taču Covid-19 apstākļu dēļ tās ietvaros ir sagatavots un par maksu pieejams digitāls saturs. To paredzēts iegādāties un nodrošināt diasporas bērniem un jauniešiem šajā projektā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti