Deputāti virza tālāk likumu par LELB kā vienīgo luteriskās baznīcas tiesību pārmantotāju

Deputāti ceturtdien, 19.aprīlī, lēma nodot komisijām likumu, kurā Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca (LELB) atzīta par vienīgo luteriskās baznīcas tiesību pārmantotāju.

Deputāts Ilmārs Latkovskis norādīja, ka likumprojekts būtu netaisnīgs pret Latvijas Evaņģēliski luterisko baznīcu ārpus Latvijas (LELBāL). Viņš uzsvēra LELBāL devumu Latvijai Atmodas laikā, kā arī norādīja, ka deputātiem nevajadzētu iejaukties baznīcas lietās.

Savukārt politiķis Ringolds Balodis (Nacionālā apvienība) teica, ka likumprojekts nepieciešams praktisku lietu sakārtošanai un aicināja respektēt "baznīcas autonomo gribu".

Iepriekš Saeimas deputāti no visām frakcijām iesniedza likuma labojumus, lai noteiktu, ka valsts atzīst LELB darbības nepārtrauktību Latvijā un ka tā ir vienīgā tiesību pārmantotāja luteriskajai baznīcai, kas darbojās Latvijā līdz 1940.gadam.

Vēlāk gan deputāts Hosams Abu Meri ("Vienotība"), komentējot, ka nejauksies baznīcas iekšējās lietās, atteicās atbalstīt likumprojektu.

Likumā paredzēts noteikt arī to, ka faktiski nav iespējams izstāties no LELB. Proti, gadījumā, ja draudzes sapulcē tiek pieņemts lēmums, ka draudze pārstāj darboties kā LELB piederīga draudze, tad ir uzskatāms, ka draudzes locekļi ir individuāli izstājušies no baznīcai piederīgas draudzes un tā tiek likvidēta.

Grozījumi likumā paredz vēl vairākas citas izmaiņas. To tapšanā nav bijušas konsultācijas ar LELBāL.

1 komentārs
Valdis Bērziņš
Ārkārtīgi netīra un zemiska spēle no LELB un likumu atbalsošo politiķu puses - valstij nav jāiejaucas luterāņu baznīcas iekšējās lietās, ar likuma spēku aizstāvot LELB savtīgās intereses un liedzot LELBāL tiesības.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti