Deputāte: Zolitūdes izmeklēšanas komisijas ziņojumam jābūt kā zinātniskam pētījumam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Parlamentārās izmeklēšanas komisijas ziņojumam par Zolitūdes traģēdiju, kurā zem lielveikala „Maxima” jumta gāja bijā 54 cilvēki un vēl daudzi tika savainoti, jābūt kā zinātniskam pētījumam ar precīzu informāciju. Tā intervijā Latvijas Radio raidījumā „Krustpunktā” sacīja deputāte Regīna Ločmele-Luņeva („Saskaņa”).

Izmeklēšanas komisijas uzdevums būs izvērtēt, kādas nepilnības likumos un iestāžu praksē noveda līdz traģēdijai, skaidroja komisijas deputāts Aleksejs Loskutovs („Vienotība”). Sākotnēji būs jāvērtē, kas izdarīts pēc traģēdijas, novēršot tās sekas – attiecībā uz smagās tehnikas piesaisti un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu. Deputāti arī varētu vērtēt esošos likumus, lai mazinātu riskus saistībā ar patvaļīgu un nekvalitatīvu celtniecību.

Šādiem komisijas darbības soļiem piekrita arī deputāte Ločmele-Luņeva, norādot, ka būtiski ir definēt problēmu – kas bija valsts un pašvaldību sistēmiskas kļūdas. Tad varētu vērtēt, kas izdarīts gada laikā un kas vēl nav paveikts, bet būtu nepieciešams.

Komisijai savā gala ziņojumā vajadzētu sniegt ieteikumus, sacīja Ločmele-Luņeva, raksturojot ziņojumu kā pētījumu ar precīzu informāciju: „Man galvenais, lai šīs komisijas ziņojums būtu pēc iespējas līdzīgs zinātniskajam pētījumam - lai tur būtu droši avoti, precīza informācija, zinātniska metodoloģija un gala ziņojums.”

Tomēr, ja kādus darbus neizdosies paveikt komisijā, deputāte pauž apņēmību pie tiem strādāt nevalstiskajās organizācijās.

Loskutovs gan norāda uz iespējamiem sarežģījumiem komisijas ziņojuma tapšanā, jo būs nepieciešams visu komisijas locekļu vienbalsīgs atbalsts tam. Ja kādam deputātam būs iebildumi, komisijai nāksies meklēt kompromisu.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Jau vēstīts, ka šā gada novembrī - teju gadu pēc traģēdijas - Saeimas deputāti atbalstīja parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidi par Latvijas valsts rīcību, pārbaudot un izvērtējot pirms gada notikušās Zolitūdes traģēdijas cēloņus. Komisijas galvenais mērķis būs analizēt traģēdijas cēloņus un izstrādāt ieteikumus, lai līdzīgas nelaimes vairs neatkārtotos. Komisija izveidota uz divpadsmit mēnešiem.

Traģēdijas izmeklēšanas komisijā plāno strādāt deputāti Arturs Kaimiņš (Latvijas Reģionu apvienība, LRA), Mārtiņš Šics (LRA), Kārlis Seržants (ZZS), Juris Vectirāns (ZZS), Kārlis Krēsliņš (VL-TB/LNNK), Inguna Rībena (VL-TB/LNNK), Regīna Ločmele-Luņova ("Saskaņa"), Zenta Tretjaka ("Saskaņa"), Ints Dālderis ("Vienotība"), Aleksejs Loskutovs ("Vienotība"), Ringolds Balodis ("No sirds Latvijai",NSL) un Inguna Sudraba (NSL).

Plānots, ka Saeima par komisijas sastāvu varētu lemt šonedēļ 27.novembra sēdē, kad komisija varētu sanākt arī uz pirmo sēdi un ievēlēt vadību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti