Sadaļas Sadaļas

Daugavpils slimnīca uzelpo, ka pagaidām nav jāizmanto moduļēkas Covid-19 pacientiem

Daugavpils slimnīcai līdz šim nav nācies izmantot paplidu moduļēkas Covid-19 pacientiem, taču modrību zaudēt nedrīkst – tas ir drošības spilvens nākotnei, sacīja Daugavpils slimnīcas valdes loceklis Grigorijs Semjonovs.

Daugavpils slimnīca uzelpo, ka pagaidām nav jāizmanto moduļēkas Covid-19 pacientiemSilvija Smagare

Daugavpils slimnīca bija pirmā valstī, kas papildus gultasvietu radīšanai sāka uzstādīt moduļbūves ar Covid-19 slimajiem pacientiem.

Moduļēkas ir papildu garantija slimnīcai un pacientiem, tā vēl šī gada sākumā, kad tika aprīkotas pirmās divas moduļēkas, uzsvēra slimnīcas vadība. Lai arī pagaidām nav nācies būves pielietot, jau tuvākajā laikā slimnīcas teritorijā, kā sākotnēji paredzēts, tiks kopumā uzstādītas visas sešas moduļēkas.

Daugavpils reģionālajai slimnīcai šī gada sākums nāca ar labu vēsti – slimnīca savā 35 gadu pastāvēšanas vēsturē pirmo reizi ieguva gada slimnīcas titulu. Šajā gadā slimnīca, kā stāstīja tās valdes loceklis Grigorijs Semjonovs, arī uzsāka jaunas idejas realizēšanu – radot jaunas papildvietas Covid-19 slimniekiem.

„Katrā modulī ir gan elektrības pieslēgums, gan apkure, gan dušas, labierīcību telpas. Katrā modulī var izvietot līdz pat pieciem pacientiem. Katru moduli var pielāgot savai funkcijai,” stāstīja Semjonovs.

Pirmās divas šādas ēkas, gatavojoties slimības uzliesmojumam un pacientu pieplūdumam, tika aprīkotas šī gada janvārī.

„Labi, ka nebija nepieciešamības tā izmantot, taču tas ir mūsu drošības spilvens nākotnei,”  atzina slimnīcas vadītājs.

„Paldies Dievam, ir sanācis tā, ka pacientu skaits slimnīcā ir samazinājies un mums nav nācies izmanto šīs moduļēkas. Taču vēl jāseko līdzi tendencēm un nav izslēgts arī trešais pandēmijas vilnis.

Tāpēc šobrīd mēs iegādāsimies arī pārējās paredzētās četras ēkas, lai tās būtu gatavības stadijā,” slimnīcas plānu atklāja vadītājs.

Daugavpils reģionālās slimnīcas iniciatīvu par moduļēku ierīkošanu atbalsta arī Veselības ministrijā, turklāt Daugavpils piemēram plāno sekot arī citas slimnīcas valstī.

„Tas ir uz nākotni vērsts skats, jo šīs ēkas var izmantot un pārveidot konkrētām vajadzībām. Kaut ko līdzīgu ir domājuši arī Rīgas Austrumu un Stradiņa slimnīcas,” pauda Veselības ministrijas Veselības aprūpes departamenta Ārstniecības kvalitātes nodaļas vadītāja Sanita Janka.

Šobrīd Covid-19 gultu noslogotība Daugavpils slimnīcā ir ap 45 procentiem.

Uzsāktajai vakcinācijas kampaņai un vakcīnu iegādei jādod savs pozitīvais pienesums.  Daugavpils slimnīcā šobrīd vakcinēts ap tūkstotis iedzīvotāju.

Taču mediķiem un slimnīcām ir jābūt gataviem arī jaunam pandēmijas vilnim, uzsvēra Daugavpils reģionālajā slimnīcā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt