Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Noslēgts pamiers starp Izraēlu un «Hamas»

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Pēc vakcinācijas donori nenāk ziedot asinis

Daugavpilī donori pēc Covid-19 potes atturas nodot asinis; slimnīcā rūk krājumi

Daugavpils reģionālās slimnīcas asins sagatavošanas nodaļa, saskaroties ar situāciju, ka trūkst asins donoru, apzvana pastāvīgos donorus. Šomēnes lielākā daļa atsaka, jo nesen saņemta Covid-19 vakcīna un pat, kad ieteicamais gaidīšanas laiks pārsniegts, baidās ziedot asinis.  

ĪSUMĀ:

  • Maijā Daugavpils slimnīcā donori mazāk ziedo asinis.
  • Daži to nedara, jo nesen vakcinējās vai pārslimoja Covid-19.
  • Taču daudzi baidās nodot asinis pēc vakcinācijas, lai gan drīkst to darīt.
  • Slimnīca aicina nebaidīties – donoriem ir ārsta konsultācija pirms asins ziedošanas.

Salīdzinot ar pagājušā gada pirmajiem četriem mēnešiem, asins ziedojumu skaits Daugavpilī praktiski nav mainījies. Maijā savukārt svētku un siltā laika dēļ manāms ziedojumu kritums par vairāk nekā trešdaļu.  

Slimnīcas Asins sagatavošanas nodaļā norāda, ka arī pastāvīgie donori šoreiz nereti nevar palīdzēt.

“Ir daudzi donori, kas ir pārslimojoši, kam ir atteikums uz asins ziedošanu uz kaut kādu laiku. Vai dotajā brīdī cilvēki aktīvi vakcinējas, kas ir ļoti apsveicami, bet arī šī vakcinācija iespaido, ka uz noteiktu laiku cilvēks nevar ziedot asinis,” stāstīja Asins sagatavošanas nodaļas vadītāja Ilona Skrinda.

Nodot asinis ir ieteicams ne ātrāk kā septiņas dienas pēc vakcinācijas, savukārt, pēc slimības pārslimošanas to var darīt 14 dienas pēc pilnīgas izveseļošanās, bet Skrinda stāstīja, ka daudzi nogaida ilgāk.

Daugavpils slimnīcas Asins dienesta vadītāja aicina nebaidīties, bet gan izrunāt veselības stāvokli konsultācijā.

“Var nākt droši pie mums, jo pirms jebkura ziedojuma ir ārsta apskate, un ārsts ļoti rūpīgi šos jautājumus izrunā. Ja ir bijusi slimības gaita smagāka, tad mēs pat neiesakām ziedot – un tad sniedzam šo papildu informāciju un aicinām pēc kāda laika [atnākt],” stāstīja Ilona Skrinda.

Starp satiktajiem asins donoriem ir gan tādi, kas nāks ziedot asinis arī pēc vakcinācijas, gan tādi, kas pret Covid-19 vakcinēties vispār neplāno:

“Asinis ziedošu un jau iepriekš biju ziedojusi, ar to problēmu nav. Taču tāpat neesmu potējusies ne ar vienu poti, izņemot bērnībā, un arī neplānoju to darīt. Esmu kategoriski pret,” atzina daugavpiliete Natālija.

“Protams, ka arī pēc potes asinis ziedošu. Patlaban taisni ar sievu apsveram, kad labāk iet potēties,” sacīja daugavpilietis Valērijs.

“Neplānoju vispār potēties, tāpēc ka nesaredzu tajā jēgu. Pēc tam tādas sekas,” bilda daugavpilietis Anatolijs.

“Esmu jau sapotējies un, lūk, eju jau ziedot asinis. Pagaidām esmu gan potējies tikai ar vienu poti, bet nebaidos,” atzina daugavpilietis Aleksejs.

Valsts asinsdonoru centra direktore Egita Pole norādīja – “ja nu ir bažas par to, cik nu es ātri būšu ierindā pēc vakcinācijas – kaut arī tam nevajadzētu būt par bažām, maksimums varbūt viena vai divas dienas –, tad mēs iesakām atnākt nodot asinis pirms plānotās vakcinācijas un tad doties vakcinēties. Jūs būsiet izglābis trīs dzīvības pacientiem, nododot asinis, un jūs būsiet izglābis dzīvību ar ļoti lielu varbūtību arī sev, ja nāksies jums, nedod Dievs, ar šo nejauko kaiti, Covid-19, saslimt.”

Daugavpils reģionālās slimnīcas Asins sagatavošanas nodaļā norāda – visas Covid-19 pandēmijas laikā un šobrīd jo īpaši, telefoniski tiek veikts liels skaidrojošais darbs, lai saglabātu pastāvīgu asinsdonoru plūsmu.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt