CSP pagarina termiņu interneta lietošanas paradumu anketas aizpildīšanai

Centrālā statistikas pārvalde (CSP) nolēmusi pagarināt termiņu, līdz kuram iedzīvotāji, kas saņēmuši attiecīgu uzaicinājumu, var internetā aizpildīt aptaujas anketas par datoru un interneta lietošanas ieradumiem.

Sākotnēji bija plānots, ka anketas internetā varēs aizpildīt līdz šā gada 11. februārim, taču, tā kā anketas tiešsaistē aizpildījuši vien aptuveni 250 cilvēki, šo termiņu nolemts pagarināt līdz 25. februārim.

Savukārt iedzīvotāju aptaujāšana pa telefonu un dzīvesvietās, ko bija plānots sākt no otrdienas, 12. februāra, atlikta uz vairākām nedēļām. To plānots sākt 1. martā.

CSP pārstāvis Pēteris Nalivaiko: Par interneta paradumu pētīšanas anketuMadara Fridrihsone

  Interneta lietošanas paradumu apsekojums notiek visā Eiropas Savienībā. Latvijā šī apsekojuma ietvaros plānots aptaujāt 8500 iedzīvotāju vecumā no 16 līdz 74 gadiem.

  Centrālās statistikas pārvaldes Tirdzniecības un pakalpojumu statistikas daļas pārstāvis Pēteris Nalivaiko pastāstīja, ka anketas izstrādā kopējā darba grupā, kurā ir  visas Eiropas valstis, un tiek pētīta interneta lietošana, lietošanas biežums, aktivitātes, kuras iedzīvotāji veic internetā, piemēram, e-pasta lietošana, internetbankas lietošana, tiešsaistes ziņu sūtīšana, kā arī iepirkšanās internetā -  kas tiek pirkts, cik bieži tiek pirkts, kādas naudas summas tiek tērētas. Tāpat pētīs sadarbību ar valsts un pašvaldību iestādēm un pakalpojumu sniedzējiem internetā.

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti