Covid-19 slimnieku skaits slimnīcās aizvadītajā nedēļā audzis par 13,8%

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 5 mēnešiem.

Aizvadītajā nedēļā, no 5. decembra līdz 11. decembrim, salīdzinot ar nedēļu iepriekš, Covid-19 slimnieku skaits Latvijas slimnīcās audzis par 13,8%, informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Salīdzinot ar nedēļu iepriekš, par 3,6% samazinājies jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits – reģistrēti 2842 jauni Covid-19 gadījumi un pieaudzis pozitīvo testu īpatsvars, kas sasniedza 21,6%.  

Tāpat aizvadītajā nedēļā par 13,8% pieaudzis Covid-19 pacientu skaits stacionāros.  

Iepriekšējās nedēļas laikā Covid-19 gadījumu skaits samazinājies tikai Latgalē un Pierīgā, bet pieaudzis Kurzemē, Rīgā, Vidzemē un Zemgalē. 

Eiropas Savienībā (ES) nedaudz turpina pieaugt saslimstība ar Covid-19. Latvijā saslimstība ar Covid-19 turas zem ES vidējā radītāja.  

Tomēr, turpinoties ievērojamam saslimstības pieaugumam ar dažādām elpceļu infekcijas slimībām, riska grupu iedzīvotājus SPKC aicina lietot sejas maskas vai respiratorus FFP2. 

To lietošana ir nepieciešama slēgtajās telpās, kur nav iespējams distancēties no citiem cilvēkiem, īpaši vietās, kur ir liels cilvēku skaits, notiek drūzmēšanās, nav nodrošināta pietiekama ventilācija. Labākais variants ir atturēties no šādu vietu apmeklēšanas, īpaši ar maziem bērniem, vai cilvēkiem ar hroniskām slimībām, senioriem, personām ar imūnsupresiju, cilvēkiem, kuri bieži un smagi slimo ar elpceļu infekcijām, atzīmēja SPKC.

Speciālisti aicina seniorus un cilvēkus ar hroniskām slimībām neatlikt vakcināciju pret sezonālo gripu un Covid-19. Vakcinācijai var pieteikties pie sava ģimenes ārsta, ārstniecības iestādēs, vakcinācijas kabinetos vai portālā "manavakcina.lv". 

KONTEKSTS:

Kopš 2020. gada pavasara Latvija līdz ar citām Eiropas valstīm piedzīvoja vairākus Covid-19 uzliesmojumus.

Pērnā gada nogalē bažas sāka radīt vīrusa omikrona paveida izplatība, un vēlāk piedzīvots būtisks saslimstības vilnis, vienlaikus situācijai slimnīcās saglabājoties stabilai. Situācijai uzlabojoties, no aprīļa atcelta lielākā daļa Covid-19 epidemioloģiskās drošības pasākumu.

Latvijā Covid-19 saslimstības zemākais punkts bija jūnija sākumā, bet pēc Jāņiem atsākās straujāks izplatības pieaugums. To saistīja ar cilvēku uzvedību un vīrusa jauna apakštipa izplatību. Augusta beigās tika ziņots, ka Covid-19 saslimstības pacēlums ir pagājis gan Eiropā, gan Latvijā. Septembra vidū bija vērojams saslimstības pieaugums, bet oktobra vidū saslimstība atkal samazinājās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti