Burovs atceļ Jakrinu no Rīgas domes departamenta direktora amata

Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs ("Gods kalpot Rīgai") atcēlis viņa prombūtnes laikā izdoto rīkojumu, ar kuru par Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktora pienākumu izpildītāju tika iecelts Emīls Jakrins. Uz amatu tiks izsludināts konkurss, informēja Rīgas domē.

Departamenta direktora pienākumu izpildītāja turpmāk būs Pilsētas attīstības departamenta Pilsētvides attīstības pārvaldes vadītāja, direktora vietniece pilsētvides attīstības jautājumos Ilze Purmale. Viņa departamenta direktora pienākumus pildīja arī līdz 2019. gada 23. decembrim.

„Ilze Purmale ir ļoti kompetenta profesionāle, kura pārzina departamenta darbu un kuru ciena arī nozare. Purmales kundze ir labākais kandidāts departamenta direktora pienākumu izpildītājam līdz brīdim, kamēr konkursa kārtībā tiks izvēlēts direktors,” sacīja Burovs. Viņš arī uzsvēra: „„Rail Baltica” projekta kontekstā no pašvaldības puses tieši Ilze Purmale līdz šim ir veikusi vislielāko darbu. Rīgai tas ir ļoti svarīgs projekts, un esmu pārliecināts, ka Purmales kundze veiksmīgi turpinās šo darbu.”

Burovs ir uzdevis atbildīgajām struktūrvienībām veikt nepieciešamās darbības, lai tuvākajā laikā būtu iespējams

izsludināt konkursus uz trīs Rīgas domes departamentu direktoru amatiem - Finanšu departamentā, Pilsētas attīstības departamentā un Izglītības, kultūras un sporta departamentā.

„Vairākos departamentos ir jūtams profesionāļu trūkums. Atklāts konkurss ir labākais veids, kā nonākt līdz labākajiem kandidātiem direktoru amatiem. Ļoti ceru, ka konkursos pieteiksies patiešām zinoši un kompetenti pretendenti, ar labu reputāciju un līdz šim paveikto darbu sarakstu,” norādīja domes priekšsēdētājs.

Ar ceturtdienu, 2. janvāri, par spēku zaudējušu ir atzīts Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājas Annas Vladovas ("Saskaņa") 23. decembrī izdotais rīkojums „Par Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktora pienākumu veikšanu”.

No 27. līdz 30. decembrim Jakrins atradās bezalgas atvaļinājumā, bet no 2. janvāra viņam ir darba nespēja. Atbilstoši Darba likuma prasībām Jakrins tiks informēts par darba līguma izbeigšanu.

KONTEKSTS:

Jakrins Pilsētas attīstības departamenta direktora amatā uz laiku tika iecelts pēc Vladovas lēmuma. Viņa stāstīja, ka Jakrins ir labs speciālists "Rail Baltica" jautājumos un citu profesionāļu nav. 

Jakrins nesen ieguva amatu "Rīgas satiksmes" valdē. Konkursa gaitā Jakrins no tā tika izslēgts reputācijas risku dēļ, bet pēc tam kļuva zināms, ka norma par reputācijas prasībām no konkursa izslēgta.

Jakrins arī vadījis domes Satiksmes departamentu kā pagaidu vadītājs. Viņš amatu zaudēja, kad tajā atjaunoja no pienākumiem atstādināto Vitāliju Reinbahu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt