Torņakalnā ar esošajiem satiksmes ierobežojumiem dzelzceļa pārvadu Altonavas ielā var izmantot vēl 2 gadus

Šonedēļ Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departaments saņēmis speciālās inspekcijas atzinumu par satiksmes pārvada pār dzelzceļu Altonavas ielā tehnisko stāvokli, un pēc pārvada konstrukciju izpētes un analītiskajiem aprēķiniem nolemts, ka uz pārvada saglabās esošo satiksmes organizāciju. Pie esošajiem apstākļiem pārvadu var turpināt ekspluatēt vēl divus gadus, regulāri veicot tā tehniskā stāvokļa pārbaudi, informēja Rīgas domē. 

Atzinumā secināts, ka bojājumi konstatēti pārvada velvei. 

Eksperti norādījuši, ka satiksmes pārvadu drīkst ekspluatēt ar gājēju un velosipēdistu slodzi, kā arī ir atļauta divvirzienu autotransporta satiksme ar masas ierobežojumu līdz 5 tonnām. 

Sabiedrisko transportu turpinās organizēt pa citiem maršrutiem. 

Pārvada ekspluatācijas termiņš ir divi gadi, kuru laikā ir jāveic regulāri pārvada tehniskā stāvokļa novērojumi. Tāpat tuvākajā laikā veicami vairāki īstermiņa pasākumi, lai uzlabotu satiksmes drošību, – jālikvidē dzelzceļa kontakttīklu stiprinājumus pie fasādes Zasulauka stacijas pusē, jāveic būvniecības sieta montāža dzelzceļa sliežu ceļa zonā, kā arī jāveic balstu bojātā betona nokalšana un remonts, norādīja pašvaldībā.

Pašvaldībai tiek rekomendēta esošo konstrukciju nojaukšana un jauna pārvada būvniecība. 

Tilts atrodas plānotajā "Rail Baltica" trasē, kuras būvniecības laikā novecojušo pārvadu bija paredzēts nojaukt. Pašvaldība arī lūgusi Satiksmes ministriju sniegt informāciju par tālākajiem plāniem saistībā ar pārvadu. 

KONTEKSTS:

Rīgas dome iespējamas bīstamības dēļ naktī uz 5. aprīli Torņakalnā slēdza transporta un gājēju satiksmi viaduktā pār dzelzceļu Altonavas ielā – posmā no Tēriņu ielas līdz O. Vācieša ielai, bet pēc sākotnējā novērtējuma saņemšanas nākamajā dienā tika atjaunota gājēju un velosipēdistu kustība, kā arī divvirzienu autotransporta satiksme ar masas ierobežojumu līdz piecām tonnām

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti