Panorāma

Neapdrošinātajiem par veselību būs jāmaksā 51 eiro

Panorāma

Varmāku nošķir gan policija, gan tiesa

V. Reinbahs pabīda malā E. Jakrinu

Rīgas domes Satiksmes departamenta vadībā Jakrinu nomaina iepriekš atstādinātais Reinbahs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Emīls Jakrins no otrdienas, 14. maija, vairs nevadīs Rīgas domes Satiksmes departamentu, apstiprināja departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola.

Jakrins darbu atstās, jo postenī atgriezīsies Vitālijs Reinbahs.

Ahuna-Ozola skaidroja, ka Rīgas vicemērs Vadims Baraņņiks ("Saskaņa") parakstījis rīkojumu, ar kuru otrdien Reinbahs atsāks vadīt Satiksmes departamentu. Iepriekš viņam tika noteikta dīkstāve, kas ar Baraņņika rīkojumu atcelta. "LV portālā" atrodamā informācija skaidro, ka dīkstāve ir tad, kad darba devējs nedod darbiniekam darbu jeb nedod iespēju strādāt.

Satiksmes departamenta vadītājs Emīls Jakrins
00:00 / 00:34
Lejuplādēt

Jakrins Latvijas Radio teica, ka lēmumam nepretosies: "Tas notiks tādēļ, ka Latvijas Republikas tiesa ir atzinusi Vitālija Reinbaha atstādināšanu par nepamatotu un vicemērs Vadims Baraņņiks visus pārējos ierobežojumus ir nolēmis atcelt. Ir atcelti visi rīkojumi par dīkstāvi, cik man ir zināms, jo es viņus pats neesmu redzējis, esmu atvaļinājumā šobrīd.

Bet pastāvētu iespēja, ka, ņemot vērā darba likumdošanu, ka es varētu, ja nemaldos, divas nedēļas prasīt, lai man kaut kādu amatu nodrošina vai kaut ko tamlīdzīgu. Bet es neko tādu neplānoju darīt,

līdz ar to juridiski otrdien notiks varas maiņa."

Jautāts, vai par Reinbahs atgriešanos amatā uzzināja šodien, Jakrins atbildēja: "Par to, kā esošā domes vadība no juridiskā viedokļa to gribēja vai varēja risināt, droši vien ir pēdējo dienu jautājums."

Vaicāts, vai Reinbahs pēc trīs gadu prombūtnes varēs veiksmīgi pildīt departamenta vadītāja pienākumus, Jakrins teica: "Acīmredzot viņš to ļoti vienmēr ir vēlējies, ņemot vērā, ka ir attiesājies atpakaļ. Nāksies."

Baraņņiks Latvijas Televīzijai skaidroja, ka Reinbahu nācies atjaunot amatā, jo viņš uzrakstījis iesniegumu, ka vēlas turpināt darbu departamenta direktora amatā, un pašvaldība esot izsmēlusi juridiskās iespējas viņam atteikt. Vienlaikus viņš cer turpināt sadarbību ar Jakrinu.

"Ir juridisks atzinums, ka viņš ir atjaunojams amatā. Līdz ar to viņš tiks atjaunots amatā. Viņš pats izrādījis vēlmi strādāt par departamenta direktoru. Jādod viņam iespēja strādāt. Ņemot vērā visas notikušās tiesvedības, tas bija vienīgais risinājums. Šobrīd noteikti Jakrina kungs pametīs departamentu, bet mēs izskatīsim iespēju izmantot viņa milzīgo pieredzi pašvaldības labā," sacīja Baraņņiks.

Jakrins par saviem nākotnes plāniem runāt nevēlējās, bet teica, ka neredz iespēju turpināt darbu Satiksmes departamentā citā amatā. Viņš gan apgalvoja, ka amatu pamet ar labi padarīta darba sajūtu, un pauda cerību, ka vismaz lielākā daļa viņa iesākto darbu tiks pabeigti. Reinbaha atjaunošanu amatā viņš skaidroja ar to, ka esošā domes vadība "acīmredzot, nevēlas turpināt šo juridisko peripetiju spēli un atjauno status quo, kādu tiesa ir noteikusi".

KONTEKSTS:

No amata atstādinātais Rīgas mērs Nils Ušakovs ("Saskaņa") Reinbahu atlaida 2016. gada 16. augustā, jo būtiski kavējās un ar problēmām noritēja galvaspilsētas ielu remonti. Viņa vietā tika iecelts departamenta pagaidu vadītājs Emīls Jakrins.

Tiesas secināja, ka dome pret Reinbahu ir vērsusies novēloti. Līdz ar to, ka Augstākās tiesas Senāts noraidīja Rīgas domes sūdzību par zemāku tiesu instanču lēmumiem, ar kuriem izbeigta tiesvedībā Rīgas domes prasībā par Reinbaha atbrīvošanu no darba, domei bija pienākums viņu atjaunot amatā. Pašvaldībā gan teica, ka centīšoties vienoties ar Reinbahu par darba atstāšanu.

Reinbahs katru dienu turpināja iet uz darbu un atrasties dīkstāvē. Arī par šo Ušakova rīcību Reinbahs tiesājas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti