Dienas ziņas

Likumā paredz ārstēšanos no viedierīcēm

Dienas ziņas

Tapusi diasporas bērnu himna

Zelta rudens ražas svētki Bulduros

Bulduros svin zelta rudens ražas svētkus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Sinoptiķi jau brīdina par aukstuma tuvošanos, bet Bulduru Dārzkopības vidusskolā sestdien tika svinēti ražas svētki. Zelta rudens ražas svētkos apmeklētājus priecēja gan audzēkņu izaudzētā un darbu izstāde, gan lauksaimniecības produkcijas ražotāju un stādaudzētāju tirgus. 

"Audzēkņi mums darbojas ļoti, ļoti aktīvi, sākot no janvāra līdz pat decembrim, gandrīz visa gada garumā, un mēs izaudzējam visvisdažādākos augus. Ir kultūras, kas ir ļoti ražīgas. Ir tādas, kas šogad ir mazāk, bet kopumā jāsaka, lai tik mēs varam visu to apēst, kas ir izaudzis," stāstīja dārzniecības agronome Laima Ozoliņa.

Floristu rokās audzēkņu izaudzētais kļuvis arī par krāšņu izstādi, ko iemūžināt steidz ikviens apmeklētājs - vieni, lai dalītos ar draugiem, citi, lai gūtu ierosmi saviem darbiem. Interese par dārzu un augiem nereti rodas tikai, sasniedzot zināmu vecumu, un tad lieti noder pieredzējušu dārznieku padoms.

"Pirmkārt, meistarklases. Es braucu speciāli uz rožu meistarklasi, un tad ir lieliska iespēja nesteidzoties aprunāties ar stādu audzētājiem, vēl kaut ko nopirkt un iestādīt, lai dārzs nākamajā pavasarī būtu vēl košāks un skaistāks," pastāstīja ražas svētku apmeklētāja no Ikšķiles Anna.

Dārza karalienes rozes joprojām vēl cenšas priecēt ar kādu krāšņu ziedu, tomēr jau esot pienācis laiks sākt gatavoties rožu ieziemošanai.

"Septembrī esam nomēslojuši ar mēslojumu bez slāpekļa. Tagad sāksies rožu apgriešana, būtu ļoti labi līdz salam paspēt izgriezt jaunos dzinumus, nenobriedušos dzinumus. Tagad rudenī būs apgriešana, liksim kūtsmēslus pa vadziņām, un uztaisām konusu, bet to konusu mēs taisām tad, kad jau nāk tie mīnusi," skaidroja  Bulduru Dārzkopības vidusskolas parka saimniece Marta Saulīte.

Zelta rudens ražas svētkos interesenti zināšanas varēja papildināt 18 dažādās meistarklasēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti