Rīta Panorāma

Intervija ar Ilzi Džonsoni

Rīta Panorāma

Jau rīt 12 stundu florbola maratons

Intervija ar Daci Kotzevu

Biedrība: Iespējams, ir jābūt stingrākiem arī pret TV nelegālo pārraidītāju lietotājiem

Ir jābūt stingrākiem ne tikai pret televīzijas kanālu nelegālajiem pārraidītājiem, bet arī, iespējams, pret to lietotājiem, intervijā LTV raidījumam „Rīta Panorāma” piektdienas, 16.septembra rītā sacīja biedrības „Nē, pirātismam Latvijā!” vadītāja Dace Kotzeva.

Viņa norādīja, ka arī lietotāju atsaucība nelegālo pārraidītāju piedāvājumam sekmē grūtības legālajiem uzņēmējiem. „Ja nebūs pieprasījums, tad nebūs arī nelegāls piedāvājums,” pauda Kotzeva. Sods par nelegālo pārraidītāju pakalpojumu izmantošanu jau pastāv Francijā un Vācijā.

Kotzeva atgādināja, ka Latvijā ir vismaz 133 000 mājsaimniecību, kas lieto nelegālu TV pārraidītāju pakalpojumus. Visticamāk, ka viņu skaits ir lielāks, taču to nevar pierādīt. Nelegālus pārraidītājus raksturo līgumu, kas nosaka klientu un pakalpojuma nodrošinātāja atbildību un pienākumus, kā arī palīdzības nepiedāvāšanu gadījumos, ja, piemēram, kāds no kanāliem pēkšņi vairs nerāda.

Ziņots, ka atbilstoši ekonomista Arņa Saukas pētījumam Latvijā piektā daļa mājsaimniecību izmanto nelegālu TV pārraidītāju pakalpojumus. Šīs rūpalas apgrozījums ik gadu ir aptuveni 12 miljoni eiro. Paredzams, ka turpmāk valsts institūcijām būs daudz lielākas tiesības sodīt pārraidītājus.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti