Barikāžu atcerei rīkos vēstures rekonstrukcijas spēles

Pirmdien sāksies Barikāžu laika piemiņas pasākumi. Īpašs notikums būs vēstures rekonstrukcijas spēles, kurās skolēni cels koka un salmu barikādes, tādā veidā atveidojot barikāžu laiku. Bet Zaķusalā rīkotāji iedegs arī ikgadējo atceres ugunskuru.

„Kad barikāžu dalībnieki atceras barikāžu laiku, atceras to vienotības laiku, tad ļoti daudzreiz es dzirdu tādus vārdus: „Ja Latvijai draudētu briesmas, reālas briesmas, mēs atkal nāktu un aizstāvētu savu valsti," saka Renārs Zaļais, Barikāžu muzeja prezidents. Viņš jau daudzus gadus ir viens no barikāžu atceres pasākumu rīkotājiem. Šogad pasākumu programmā jaunums ir vidusskolēnu vēstures rekonstrukcijas spēles.

„Vajag jauniešiem pateikt, kā mūsu valsts pastāv. Lai neiedomājās, ka mūsu valsts tapa un atjaunojās pati par sevi. Nu, nebija tā," saka Renārs Zaļais.

Rekonstrukcijas spēles rīko Sabiedrības integrācijas fonds, un uz pasākumu ir uzaicināti gan latviešu, gan mazākumtautību skolu skolēni. Mērķis ir veidot jauniešiem vienotu izpratni par vēsturi.

„To nevar noliegt, ir sabiedrības zināma šķelšanās tieši pēc nacionālā principa. Un tas ir ļoti balstīts uz to, ka ir atšķirīga vēsturisko notikumu izpratne," uzskata integrācijas fonda un Barikāžu muzeja projektu koordinatore Dita Auziņa. Viņa cer, ka latviešu un krievu vidusskolēnu kopīgie atceres pasākumi veicinās sabiedrības integrāciju. Veids, kā to panākt, esot vēstures mītu kliedēšana.

„Nav jau tā, ka – vulgarizējot - latvieši aizstāvējās pret krieviem, kā tas bieži tiek interpretēts. Cilvēki ar demokrātiskām vērtībām cīnījās pret autoritatīvu politisko režīmu, un abās barikāžu pusēs bija abu tautību pārstāvji," saka Auziņa.

Pirmdienas vakarā Zaķusalā rīkotāji iedegs tradicionālo atceres ugunskuru, bet dažādi piemiņas pasākumi turpināsies līdz pat nākamās nedēļas pirmdienai. Tad Raiņa bulvārī 6 pie bijušās Iekšlietu ministrijas ēkas atklās piemiņas plāksni barikāžu atcerei. Savukārt no piektdienas cilvēki varēs aplūkot jaunu ekspozīciju Barikāžu muzejā.

Visi atceres pasākumi būs bez maksas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti