Atlaiž Daugavpils Futbola skolas direktoru Nauri Mackeviču

Daugavpils domes deputāti ceturtdien no amata atstādinājuši pilsētas Futbola skolas direktoru Nauri Mackeviču. Viņš tiek vainots nostrādāto stundu uzskaites viltojumos.

Atlaiž Daugavpils Futbola skolas direktoru Nauri MackevičuSergejs Kuzņecovs

  Ceturtdienas vēlā vakarā Daugavpils pilsētas domes ārkārtas sēdē pašvaldības Juridiskais departaments ziņoja par pārbaudes rezultātiem Daugavpils Futbola skolā. Iepriekš Mackevičs tika atstādināts no amata uz dienesta pārbaudes laiku, jo pašvaldībai bija radušās aizdomas par darbībām, kas saistītas ar iespējamiem daudzkārtējiem finanšu pārkāpumiem.

  Ceturtdien deputāti ziņojuma rezultātus iztirzāja vairāk nekā divas stundas. Pēc diskusijām deputāts Rihards Eigims ("Mūsu partija") rosināja balsot par Naura Mackeviča atstādināšanu. Lai gan sēdes darba kārtība paredzēja, ka ziņojums par pārbaudes rezultātiem tiks tikai pieņemts zināšanai, deputātu vairākums atbalstīja Eigima priekšlikumu un nobalsoja par atlaišanu.

  “Runājot par secinājumiem, kas saistīti ar darba laika uzskaiti, komisija secinājusi, ka Mackevičs vairākkārt, vismaz 19 reizes, pēdējo divu gadu garumā veica skolas sporta trenera nostrādāto stundu viltojumus. Daugavpils Futbola skolas darbiniekiem, kuri nepamatoti saņēma darba samaksu, ir jāatlīdzina Daugavpils pilsētas pašvaldībai nodarītie zaudējumi. Un zaudējumu kopsumma saskaņā ar domes revīziju un audita nodaļas ziņojumu ir 1942,11 eiro,” sacījis Daugavpils pilsētas domes Juridiskā departamenta vadītājs Ruslans Golovans.

  Futbola skolas direktors Mackevičs Latvijas Radio atzina, ka nav pārsteigts par savu atlaišanu, jo tas bijis gaidāms politisks lēmums. Viņš atzīst, ka ir pieļāvis zināmas kļūdas dokumentācijā, tomēr tās ir iespējams labot. Turklāt lielākā norādītā pārkāpumu daļa, pēc Mackeviča domām, ir izdomājumi, kas nav pamatoti ar dokumentiem.

  KONTEKSTS:

  Vienai no Daugavpils pašvaldības dibinātajām un finansētajām sporta skolām - Futbola skolai - nepilna mēneša laikā divas reizes mainīts vadītājs, skolas treneriem iekavējusies algu izmaksa, bet teju 450 skolas audzēkņi spiesti trenēties apstākļos, kuros valda neziņa par skolas nākotni un neskaidrība par turpmāko tās finansējumu.

  Novembra sākumā aizdomās par darbībām, kas saistītas ar iespējamiem daudzkārtējiem finanšu pārkāpumiem, uz dienesta pārbaudes laiku no amata tika atstādināts Mackevičs, darbu zaudēja arī viņa vietā ieceltais Aleksandrs Vlasovs. Nav skaidra arī esošā, uz laiku vadītāja pienākumus pildošā Jura Stivriņa liktenis.

  Daugavpils Futbola skola ir viena no slavenākajām sporta skolām ne tikai Daugavpilī, bet arī Latvijā. 2018. gadā skolas audzēkņi dažādos turnīros ieņēma divas pirmās vietas un divas skolas komandas divus sudraba medaļu komplektus.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti