Ārpus Rīgas

Avīzes "Bauskas Dzīve" galvenā redaktore par Bauskas vecpilsētas saglabāšanu

Ārpus Rīgas

Ludzā joprojām cīnās par vecpilsētas saglabāšanu

Daugavpils Futbola skola starp politiskajiem un ekonomiskajiem "dzirnakmeņiem"

Daugavpils Futbola skola starp politiskajiem un ekonomiskajiem «dzirnakmeņiem»

Vienai no Daugavpils pašvaldības dibinātajām un finansētajām sporta skolām - Futbola skolai - nepilna mēneša laikā skolā divas reizes mainīts vadītājs, skolas treneriem iekavējusies algu izmaksa, bet teju 450 skolas audzēkņi spiesti trenēties apstākļos, kuros valda neziņa par skolas nākotni un neskaidrība par turpmāko tās finansējumu.

Novembra sākumā aizdomās par darbībām, kas saistītas ar iespējamiem daudzkārtējiem finanšu pārkāpumiem, uz dienesta pārbaudes laiku no amata tika atstādināts Daugavpils Futbola skolas direktors Nauris Mackevičs, darbu zaudēja arī viņa vietā ieceltais Aleksandrs Vlasovs. Nav skaidra arī esošā, uz laiku vadītāja pienākumus pildošā Jura Stivriņa liktenis.

Šīs kaislības Daugavpils Futbola skolā nav tikai lokāla pilsētas problēma, bet situācija ir līdzīga arī citur, skaidro Daugavpils domes vadība, kas sola atbalstu šīs skolas pastāvēšanai un gaida šobrīd skolā uzsāktā audita rezultātus.

Daugavpils Futbola skola ir viena no slavenākajām sporta skolām ne tikai Daugavpilī, bet arī Latvijā. 2018. gadā skolas audzēkņi dažādos turnīros ieņēma divas pirmās vietas un divas skolas komandas divus sudraba medaļu komplektus.

Tomēr, lai arī rezultāti labi, ko uzsver jaunieceltais Daugavpils futbola skolas vadītājs Juris Stivriņš, šajā skolā, kurā trenējas ap 450 audzēkņu un nodarbināti 17 futbola treneri, ir virkne problēmu.

"Konstatēti dažādi pārkāpumi, kurus pēc audita pabeigšanas gribam novērst un vairs nepieļaut. Izrādās tā, ka mūsu bērni tiek reģistrēti privātbiedrībā "Daugavpils Futbola centrs". Līdz ar to biedrībai ir tiesības noslēgt visas darīšanas ar bērniem pēc sava uzskata," stāstīja Stivriņš.

Tieši šis bijis viens no iemesliem, kāpēc no amata pienākumu pildīšanas uz pārbaudes laiku tika atstādināts iepriekšējais vadītājs Nauris Mackevičs, kurš paralēli arī šajā biedrībā bijis atbildīgā amatā, Latvijas Radio atklāj Juris Stivriņš, piebilstot, ka biedrība saņēmusi arī prāvas dotācijas no pašvaldības.

Daugavpils Futbola skola pilsētai ir nozīmīga, tāpēc to finansē pašvaldība, kurai šobrīd jātiek skaidrībā, kas īsti par nelikumībām notikušas šajā skolā, atzīst Daugavpils domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dukšinskis, kurš kūrē sporta jomu domē. Pašvaldība skolas treniņiem mērķdotācjās piešķir aptuveni 200 tūkstošus eiro. Taču audzēkņu vecākiem nācies maksāt arī no savas kabatas, atzīst Stivriņš.

Domes priekšsēdētāja vietnieks neizslēdz, ka arī esošais Futbola skolas vadītājs Stivriņš var zaudēt amatu. "Nozīmēts sporta pārvaldes vadītājs, kuram nav atbilstošas izglītības. Atbilstoši likuma izglītībai ir jābūt," teica Dukšinskis. Tikmēr pats Juris Stivriņš Latvijas Radio atzīst, ka viss ir likumīgi un šajā amatā viņš var atrasties, turklāt, skolā gatavojas ieviest būtiskas izmaiņas.

Latvijas Radio kļuvis zināms, ka izdevies atrisināt iekavēto algu izmaksas jautājumu skolas treneriem, jo jaunieceltajam vadītājam nebija paraksta tiesības valsts kasē. Tagad rit darbs pie skolas nākamā gada budžeta izstrādes, paralēli notiek audits, bet skaidrība ar skolas vadību būs līdz 8. janvārim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti