Dienas ziņas

Paužot solidaritāti Ukrainai, virs Rātsnama paceļ karogu

Dienas ziņas

Valsts dienestos nav ātro testu

Aicina atcelt prasību pēc Covid-19 sertifikāta darba vietā

Arodbiedrību savienība aicina atcelt prasību pēc Covid-19 sertifikāta darba vietā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 3 mēnešiem.

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) aicina valdību un Saeimu nekavējoties atcelt noteikumus, kuri neļauj strādāt cilvēkiem bez Covid-19 sertifikāta. To pirmdien paziņoja organizācijas vadītājs Egils Baldzēns.

Vakcinēto īpatsvars nodarbināto vidū, pēc Ekonomikas ministrijas datiem, ir teju 100%. Šādos apstākļos vairs nav jēgas prasīt nodarbinātajiem Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātus, uzskata LBAS. Tāpēc organizācija aicina Saeimu un valdību atteikties no prasības.

"Līdz ar to situācija šobrīd ir tāda, ka ekonomika var nebūt tā bārenīte, kura gaida, bet viņai vajag dot brīvību un iespēju strādāt pilnā apjomā.

Arī valstij, pašvaldībai un sociālajam budžetam saņemt šo naudu nodokļos, kas tam pienākas," sacīja Baldzēns.

Pēc viņa teiktā, prasība pēc sertifikātiem darba vietā būtu atceļama jau no 1. marta. Vienlaikus viņš uzsvēra, ka ir jāsaglabā stingras epidemioloģiskās drošības prasības. Proti, arī turpmāk jāievēro distance, jāvēdina telpas, jānēsā medicīniskās maskas vai FPP2 respiratori. Tāpat esot jāatver šobrīd slēgtās ekonomikas nozares. 

Arī Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" Baldzēns uzsvēra, ka cīnās par tiesībām uz darbu, kas ir pamattiesības.

Ierobežojumu atcelšanu piedāvā arī Veselības ministrija, bet ne tik strauji. Trīs soļu ierobežojumu atcelšanas plāns paredz, ka prasība pēc Covid-19 sertifikātiem  darbam izglītības iestādēs, sociālās aprūpes centros, ārstniecības iestādēs un darbiniekiem, kuri saskaras ar klientiem publiskajā sektorā un vietās, kur noteikta Covid-19 sertifikātu lietošana, tiks atcelta no 1. aprīļa.   

"Katru nedēļu, ziņojot valdībai SPKC sagatavotos datus, mēs redzam, ka cilvēki, kuri ir vakcinēti un īpaši balstvakcinēti, ir labāk pasargāti arī omikrona vilnī pret Covid-19. 

Visticamāk, 1. aprīlī, ja situācija būs labvēlīga un omikrona vilnis būs noplacis, mēs šo sertifikātu sistēmu pārtrauksim pavisam,"

komentēja veselības ministrs Daniels Pavļuts ("Attīstībai/Par!").

Tā kā valdība otrdien varētu lemt par vēl vienu Covid-19 sertifikāta derīguma termiņa pagarinājumu līdz 1. aprīlim, sistēma, kurai bija jāstājas spēkā 15. februārī, var arī netikt ieviesta.

KONTEKSTS:

Kopš 2020. gada pavasara Latvija līdzās citām Eiropas valstīm piedzīvoja vairākus Covid-19 uzliesmojumus. Pērnā gada nogalē bažas sāka radīt Covid-19 vīrusa omikrona paveida izplatība, kas vairākās valstīs novērota straujos tempos. Tāpēc ārkārtējo situāciju Latvijā pagarināja līdz 28. februārim.

Kopš janvāra būtisks saslimstības vilnis novērots arī Latvijā, vienlaikus situācijai slimnīcās saglabājoties stabilai, valdība 8. februārī lēma atvieglot ierobežojumus skolās, kur nodarbinātie un audzēkņi pēc saskarsmes ar Covid-19 inficēto drīkst nedoties karantīnā, bet par plašākiem atvieglojumiem sabiedrībai politiķi plāno lemt tuvākajās valdības sēdēs.

Savukārt veselības ministrs Daniels Pavļuts ("Attīstībai/Par!") rosināja valdību veidojošām partijām vienoties par Covid-19 drošības pasākumu mazināšanas plānu, kas īstenojams pakāpeniski trīs soļos, noslēgumā – no 1. aprīļa – paredzot iespēju atcelt visus ierobežojumus. Pārcelts arī vakcinācijas pret Covid-19 sertifikāta derīguma termiņš līdz 1. martam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti