Dienas ziņas

Eksotisko dzīvnieku “glābējsilīte” Remtes pagastā

Dienas ziņas

Vētra posta Kurzemi

Atceroties barikādes, domā par nākotni

Arī Tērvetē atceras 1991. gada barikādes

Šonedēļ, atceroties 1991. gada barikāžu laiku, piemiņas pasākumi notiek un atmiņu ugunskuri tiek kurti teju visā Latvijā. Pirms 31 gada notikušos svarīgos notikumus ceturtdien, 21. janvārī, atcerējās arī Tērvetē, kur vietējie saka – svarīgākais, lai nepieciešamības gadījumā mēs spētu vēlreiz būt tikpat vienoti.

Gluži tāpat kā toreiz Rīgā pirms 31 gada, arī tagad improvizētajās barikādēs Tērvetes vēsturiskajā centrā  mūziķim Artūram Reinikam rokās ir ģitāra. Vien tagad gaisā griežas sniega vērpetes, bet toreiz degunā knieba sals.

"Mēs toreiz taisni bijām atbraukuši no Rīgas un sapulcējušies "Saimes" ēkā vīru ansamblis. Tur bija mūsu bijušais priekšnieks Gredzens. Tā laika priekšnieks Goba un dziedošie vīri, un, protams, radio bija līdz. Pa radio bija aicinājums – visi, kuri var, dodieties uz Rīgu. Tā kā mums blakus bija vadība, mums piešķīra divas lielās "ZIL" mašīnas, nokomplektējām divas komandas, kas devās nezināmajā uz Rīgu," stāsta Reiniks.

Vēlāk viņiem pievienojušies arī citi tērvetnieki. Barikāžu piemiņas zīmes gan esot saņēmuši tikai 56 cilvēki, bet braucēju bijis daudz, daudz vairāk.

Došanās uz barikādēm tikusi uzskatīta par tādu kā goda lietu, bet tam, ka brīnums varētu notikt un Latvija varētu kļūt brīva, tolaik gan vīri īsti neesot ticējuši.

"Tā politika tajā laikā bija diezgan viennozīmīgi ieaudzināta, un tā bija tikai viena. Domas par kaut kādu citu varbūtību tur varbūt nemaz nebija, bet tā kopīgā ļaužu kustība lika solidarizēties, kā šodien saka, un būt tur," piebilst tērvetnieks, barikāžu dalībnieks Andrejs Eglis.

Šodien  Latvija ir brīva un demokrātiska valsts, bet barikāžu atmiņu ugunskurs uzjundī domas par nākotni, un visiem klātesošajiem ir skaidrs, ka tikpat vienotiem kā pirms 31 gada jābūt arī šodien.

"Tas, kas notiek pasaulē, kas mums apkārt notiek.. nu cerēsim uz to labāko scenāriju, bet, ja gadījumā kas, es domāju, ka par spīti visām nesaskaņām, kas notiek savā starpā, šādos momentos, kad valsts ir  briesmās, es ceru, ka nācija atkal spēs apvienoties," saka Reiniks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt