Arī Latvijas skolniecei starptautiskā mācību uzņēmumu konkursā balva par līderību

Rīgas Franču liceja skolēnu mācību uzņēmuma "Wheelift" vadītāja Kitija Koroševska jūlija sākumā Francijas pilsētā Lillē notikušajā Eiropas Skolēnu mācību uzņēmumu konkursā apbalvota par līderību, iekļaujot viņu starp desmit "Junior Achievement Alumni Europe Leadership" balvas ieguvējiem, informē izglītības organizācijas "Junior Achievement Latvia" vadītājs Jānis Krievāns.

"Junior Achievement Alumni Europe Leadership" balva ik gadu tiek piešķirta jauniešiem, kuri demonstrē izcilas līderības spējas, kā arī spēj iedvesmot gan savu komandu, gan visu "Junior Achievement" organizāciju. Ar šo balvu "Junior Achievement Alumni Europe cildina un godā veiksmīgas komandas ikviena dalībnieka personīgo spēku un talantu, norāda organizatori.

"Kad izveidojām mūsu skolēnu mācību uzņēmumu, mums bija svarīgi radīt produktu, kuru vispirms jau gribētu lietot mēs paši. Apvienojot mūsu interesi par dizainu un aktīvo atpūtu, tapa lietderīgs interjera objekts – esmu tiešām priecīga, ka tas tagad ir pamanīts ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā.

Jūtos pagodināta, ka esmu novērtēta kā līdere, taču gribu uzsvērt, ka "Wheelift" ir komandas darbs, kas lielā mērā bija iespējams, pateicoties mūsu atbalstītājiem – ģimenēm, skolotājiem, mentoriem,"

pēc atgriešanās no Francijas atklāj Kitija Koroševska.

"Kitija ir nosaukta starp desmit labākajiem jaunajiem līderiem uzņēmējdarbībā Eiropā, kas nozīmē, ka  mūsējie ir gana konkurētspējīgi ar citām valstīm. Mācību uzņēmums ir vieta, kur iepazīt uzņēmējdarbību praksē, tāpēc ir svarīgi jau ar pirmajiem soļiem iedot jaunajiem uzņēmējiem pašapziņas lādiņu, un, šķiet, ka "Wheelift" gadījumā mums tas ir izdevies.

Viņu radītais inovatīvais un funkcionālais dizaina objekts ir ar milzīgu potenciālu iekarot aktīvās atpūtas cienītāju sirdis ne tikai Latvijā, bet visā Eiropā un pasaulē," atzīst "Junior Achievement Latvia" vadītājs.

Rīgas Franču liceja komandā bija četras vidusskolnieces Dārta, Alise, Linda un Kitija, kuras iepriekš uzvarēja Latvijas mācību uzņēmumu konkursā un izcīnīja ceļazīmi uz Eiropas līmeņa sacensībām Francijā. Mācību uzņēmuma "Wheelift" starptautiskajā konkursā prezentētā ideja – ērta un kompakta sporta ekipējuma novietne, kas piestiprināma mājā pie sienas.

Kopumā konkursā piedalījās 40 komandas ar aptuveni 200 dalībniekiem no 39 valstīm. Konkursā starptautiski atzītu uzņēmumu vadītāji vērtēja jauniešu komunikācijas spējas, komandas darbu, problēmu risināšanas prasmes, spēju izvirzīt un sasniegt mērķus, finanšu rādītājus un prasmi atbilstoši reaģēt uz savu klientu vajadzībām, attīstot biznesa idejas.

Konkursā noteiktas un apbalvotas pirmās trīs vietas. Šogad uzvaras laurus plūca:

  • Turcijas skolēnu mācību uzņēmums "Entella Company", kas ražo ekoloģiski aktuālu produktu – jūras atkritumu savācēju "Mareen".
  • Otrajā vietā – igauņu skolēnu mācību  uzņēmums "Brand", kas no dabīgām izejvielām ražo vīriešu matu veidošanas produktus Igaunijas tirgū.
  • Savukārt trešajā vietā – itāļu skolēnu izstrādātā mājaslapa "Farm Animal Trade", kas atvieglo procesu, kā fermām vai individuālām personām pārdot vai iegādāties mājlopus.

Eiropas Skolēnu mācību uzņēmumu konkursu 30 gadus rīko "Junior Achievement Europe".

Uz Franciju "Wheelift" izveidotāji devās ar "Junior Achievement Latvia" un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras atbalstu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti