Ar saukli «Latvija - latviešu valsts!» sevi vēlēšanām piesaka «Latviešu nacionālisti»

Deputātu kandidātu sarakstus 13. Saeimas vēlēšanām Centrālajā vēlēšanu komisijā pirmdien iesniegusi partiju apvienība "Latviešu nacionālisti", liecina informācija komisijas mājaslapā.

Tā sevi pieteikusi ar saukli "Latvija - latviešu valsts!". Partijas Rīgas saraksta līderis, Latvijas Universitātes Dermatoveneroloģijas katedras vadītājs Andris Rubins uzskata, ka nacionālisms Eiropā kļūst arvien populārāks.

"Mums ir daudz jaunu cilvēku, visi ar augstākām izglītībām," uzsvēra Rubins.

Viņš ir bijis 6. Saeimas deputāts - ticis ievēlēts no "Tautas kustības Latvijai" (Zīgerista partijas). Rubins kandidējis arī 12. Saeimas vēlēšanās no Latvijas Reģionu apvienības saraksta, bet nav ticis ievēlēts.

Kurzemē pirmais sarakstā ir viņa dēls - Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes docents Silvestrs Rubins. Zemgalē saraksta līderis ir partijas "Tēvzemes mantojums" valdes priekšsēdētāja vietnieks Kārlis Krūmiņš, Vidzemē - pensionārs Alfrēds Buls un Latgalē - apsardzes uzņēmuma "Royal group" operatīvais darbinieks Vladislavs Bautris.

“Latviešu nacionālisti” no 115 iespējamiem kandidātiem vēlēšanu sarakstos piedāvā 70, tostarp kādreizējos Jūrmalas domes deputātu Ilmāru Ančānu, kura liecības ļāva ierosināt tā dēvēto Jūrmalgeitas lietu.

Tāpat sarakstā ir Dziesmu un deju svētku virsdiriģents Edgars Račevskis, viņš un Ančāns kandidēs no Rīgas saraksta.

Kopumā vēlēšanām pieteikti 70 apvienības deputāta amata kandidāti.

Partija vēlas Latvijā ieviest mažoritāro vēlēšanu sistēmu,  divpartiju parlamentu un to, ka Valsts prezidents ir Ministru kabineta vadītājs. "Latviešu nacionālisti" grib arī jaunu Satversmi no 2022.gada.

Apvienība piedāvā:

  • Veselības aprūpei atvēlēt 5% no iekšzemes kopprodukta (IKP), medikamentus un laboratoriskos izmeklējumus padarīt divreiz lētākus, kā arī palielināt medmāsu algas vidēji līdz 1200 eiro mēnesī un ārstu - vidēji līdz 2500 eiro mēnesī. 
  • Samazināt pašvaldību skaitu līdz 20, paredzot jaunas poliklīnikas reģionos, neslēdzot lauku skolas un attīstot reģionālās augstskolas.
  • Padarīt Satversmes 110. pantu par ģimeni, kuru veido vīrietis un sieviete, kā negrozāmu un atvēlēt ģimeņu atbalstam 2% no IKP.
  • Zinātnei atvēlēt 2% no IKP un zinātniekus atbrīvot no tiešajiem nodokļiem.
  • Minimālo pensiju noteikt 400 eiro apmērā, to neapliekot ar nodokli un paredzot, ka dzīvesbiedra pensiju iespējams pārmantot.
  • Ieviest iedzīvotāja ienākuma nodokli no 7% līdz 15% atkarībā no ienākumiem, diferencēto PVN, kā arī vienīgo īpašumu atbrīvot no nodokļa.
  • Pārstāvēt latviešu zemnieku intereses Eiropas Savienībā, izveidot latviešiem piederošas pārstrādes rūpnīcas un izvērtēt Zemkopības ministrijas lietderību.
  • Vienkāršot birokrātiju māju būvniecībā, noteikt prioritātes satiksmē un neļaut Latviju pārvērst par atkritumu izgāztuvi, saudzējot dabu.
  • Veidot tautas armiju - nodrošināt rezervistus. Paredzēt, ka NATO ir Latvijas drošības garants.
  • Pārskatīt visus Latvijas noslēgtos starptautiskos līgumus.

Partiju apvienību "Latviešu nacionālisti" veido "Latvijas atdzimšanas partija" un "Tēvzemes mantojums". 

13. Saeimas vēlēšanas notiks 6.oktobrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti