Ap degušo Kalnciema ielas namu varētu noteikt arhitektūras pieminekļa aizsardzības zonu

Jūgendstila namu Pārdaugavā, Raņķa dambī 14, kas atrodas vienā ansamblī ar pērn ugunsgrēkā nodegušo Kalnciema ielas namu, virzīs iekļaušanai vietējas nozīmes arhitektūras pieminekļu sarakstā, kā saglabājamās vērtības akcentējot ēkas apjomu un fasāžu arhitektonisko apdari.

Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes Rīgas reģionālās nodaļas vadītājs Jānis Asaris Latvijas Radio pastāstīja, ka ēku kompleksa īpašnieks, Igaunijas uzņēmums „Novira Capital”, bija aicināts līdz 15.decembrim paust savu attieksmi par ēkas iekļaušanu sarakstā. Pēc Asara teiktā, īpašnieks reaģējis tikai janvārī, vēstulē nepiekrītot pieminekļa statusa piešķiršanai. Tomēr Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde ieceri nemainīs un plāno rīkoties, lai šajā vietā nedrīkstētu celt 12 stāvu mājas, kā to pieļauj topošais teritorijas plānojums.   

Jānis Asaris par situāciju Kalnciema ielas apkaimēMāra Rozenberga

  Katram objektam pienākas individuālā aizsardzības zona, uzsvēra Asaris. "Domājot par [ēkas] iekļaušanu [pieminekļu sarakstā], mēs nolēmām, ka tā varētu būt visa kvartāla robežās," viņš teica. "Un varētu būt tā, ka kaut kādi nākotnes plāni, kas kādos attīstības plāna grozījumos tur grib uzlikt 12 stāvu apbūvi, varētu vienkārši neiet krastā. Ja šo ēku apstiprinās par pieminekli, tad arī aizsardzības zonā darbības būs jāsaskaņo ar mums. Un mēs skatīsimies, lai apjoms un telpiskais veidojums būtu pieņemams tai videi.”

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti