Amatniekus, muzikantus un citus kultūras mantojuma glabātājus pulcē projektā «Satiec savu meistaru!»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Amatnieki, muzikanti un ikviens, kam rūp saglabāt Latvijas nemateriālo kultūras mantojumu un nodot to tālāk, var pieteikties pasākumam „Satiec savu meistaru!”, kas šopavasar notiks jau 11.reizi.

Meistari var pieteikties Latvijas Nacionālajā kultūras centrā līdz (nākamā gada) 6.februārim, bet pasākums „Satiec savu meistaru!” visā Latvijā notiks no 31.marta līdz 2.aprīlim. Projekta mērķis ir iepazīstināt pēc iespējas vairāk cilvēku ar meistariem, viņu prasmēm un bagāto nemateriālo kultūras mantojumu Latvijā.

„Pieteikties var gan amatnieki, gan stāstnieki, gan tautas teicēji, dziedātāji, pedagogi – visi, kas sevi uztver par tradīciju un nemateriālā kultūras mantojuma nesējiem. Un arī pasākumu formas var būt ļoti dažādas – tās var būt meistardarbnīcas, individuālās nodarbības, paraugdemonstrējumi, lekcijas, danči, kas parasti ir ļoti populāri. Vārdu sakot, ļoti plašs loks,'' stāsta Nacionālā kultūras centra pārstāve Inga Bika.

No apmeklētāju puses atsaucība pasākumam ir katru gadu, un pa visiem šiem gadiem vairāk nekā 20 tūkstoši cilvēku to jau ir apmeklējuši.

Arī meistaru skaits ir audzis ārkārtīgi – piemēram, pagājušogad bija vairāk nekā 150 norišu vietu, un katrā no tām var būt arī vairāki meistari. Pagājušogad viņu bija vairāk nekā 300,” zina teikt Bika.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti