Panorāma

Top Satversmes jaunā preambula

Panorāma

Diskusijas par nodokļu palielināšanu - asas

ĀM: turpināsim stingri kontrolēt ārzemju studentus

ĀM: Vairums Nepālas un Indijas studentu grib imigrēt, nevis mācīties

No visiem Nepālas un Indijas studentiem, kurus Latvijas augstskolas pērn piesaistījušas mācībām, 61% studentu mācības drīz vien pametuši. Tas nepārprotami norāda, ka lielākā daļa studijas izmanto par aizsegu iekļūšanai Šengenas zonā. Tā Ārlietu ministrija (ĀM) skaidro vīzu nepiešķiršanu krietnam skaitam Nepālas un Indijas studentu.

Lai atvieglotu studentu piesaisti no Indijas un Nepālas, ĀM jau otro gadu rīkojusi pagaidu konsulārās misijas Indijā. Pērn no Indijas un Nepālas Latvijā tika uzņemti 77 studenti, taču gadu vēlāk studijas turpina vien 30 no viņiem.

Piemēram, no visiem nepāliešiem studijas turpina tikai viens cilvēks, tas nozīmē – 94% mācības pametuši. Šie dati, baidoties no nelegālās imigrācijas, ĀM šogad likuši būt daudz uzmanīgākiem. „Intervējot šos potenciālos studentus, konsulārā amatpersona, protams, pārbaudīja nelegālās imigrācijas risku. Diemžēl bija tā, ka bija jāatsaka ieceļošanas vīza, jo potenciālie studenti bieži vien nespēj vispār atbildēt uz jautājumu, kādēļ viņi vēlas studēt, kur viņi vēlas studēt. Arī bija nesakritības dokumentos, acīmredzami viltotas izziņas. Līdz ar to daļai šo studentu vīzas netika izsniegtas,” stāsta ĀM pārstāve Līga Bergmane.

Rektoru padomes vadītājs un Daugavpils universitātes rektors Arvīds Barševskis telefona sarunā Latvijas Televīzijai otrdien norādīja – šis skaidrojums neatbild uz augstskolu jautājumiem, tāpēc Augstākās izglītības eksporta apvienība noteikti tiksies ar ministriju.

Augstskolas gatavas veidot stingrākus pārbaudījumus un investēt līdzekļus studentu atlases procedūrās, ja vien ĀM spēs skaidri norādīt kritērijus, kuri studentam jāiztur, un augstskolām būs pārliecība, ka pārbaudes izturējušajiem studentiem vēlāk vīzu tomēr neatteiks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti