Indijā vēlēšanas – iedzīvotāji grib lielāku atbalstu laukiem un plašākas darba iespējas

Indijā piektdien sākušās parlamenta apakšpalātas vēlēšanas. Balsojums kopumā ilgs septiņās kārtās līdz jūnija sākumam. Pirms vēlēšanām vairāki Indijas iedzīvotāji norādīja, ka no jaunās valdības sagaida gan lielāku atbalstu lauku rajoniem, gan arī plašākas darba iespējas valstī.

Indijā vēlēšanas – iedzīvotāji grib lielāku atbalstu laukiem un plašākas darba iespējas
00:00 / 00:00

Ar teju miljardu balsstiesīgo vēlētāju tās ir lielākās tiešās demokrātiskās vēlēšanas pasaulē. Premjerministrs Narendra Modi cer tikt pārvēlēts uz trešo pilnvaru termiņu, opozīcija cer nokļūt pie varas pēc desmit gadu pārtraukuma. 

Tas, ka balsojums notiek vairākās kārtās, ir saistīts ar Indijas lielo platību, loģistikas, kā arī drošības jautājumiem. Katra kārta ilgst vienu dienu, un katrā štatā balsojuma ilgums ir atšķirīgs.

Piektdien Indijā notiek vēlēšanu pirmā kārta. Balsojums notiek 21 štatā un teritorijā. Vēlēšanu komisijai ir jānodrošina, ka katram vēlētājam divu kilometru attālumā ir pieejams vēlēšanu iecirknis.

Procesā ir iesaistīti 15 miljoni cilvēku – gan vēlēšanu komisiju locekļi, gan arī kārtības sargi. Šīs vēlēšanas izšķirs Indijas nākotni. Un problēmu, kuras Indijā jārisina, ir daudz. Būtībā iedzīvotāju intervijas žurnālistiem labi parāda to, kādi ir svarīgākie jautājumi.

"Es vēlreiz balsošu par Modi. Viņš mums devis tik daudz. Ir bezmaksas pārtikas izdale, dod kviešus un rīsus. Ja mums vajag naudu, mēs saņemam aizdevumus. Tik daudz kas mainījies, kopš Modi ir pie varas," uz jautājumu, kāpēc viņa atbalstīs premjerministru Modi, atbildēja Džaipūrā dzīvojošā augļu pārdevēja Lakšmi Devi.

Kaut arī daudzi vēlētāji atbalsta Modi, viņi arī atzīst, ka problēmu valstī netrūkstot.

"Valsts attīstās. Valstī nav trūkumu, lai ko darītu Modi, ir labi. Taču vietējā pārvalde mums labi nekalpo. Lauki neattīstās, nav vērojams progress. Pat neliels lietus appludina visu apdzīvoto vietu. Vēlēšanās viņi nāk pēc balsīm, bet neviens pēc tam nerādās," valdību kritizēja vēlētājs Abhešs Prasads.

Jauniešiem ļoti svarīgs temats ir nodarbinātība, darbu ir ļoti grūti atrast pat ar izglītību. Iespēju trūkuma un zemā atalgojuma privātajā sektorā dēļ daudzi izvēlas par labu darbam valsts pārvaldē.

Taču, lai tur tiktu, ir jāpaiet gadiem. Viena no jaunietēm, Ašvini Singa, gadiem mācās, lai tiktu pie darba valsts pārvaldē. Viņa norāda uz ilgstošām problēmām valstī radīt jaunas darba vietas.

"Ja valstī pieaug iedzīvotāju skaits, gluži kā tas ir reģionā, kāpēc nepieaug darba vietu skaits? Tam arī ir jāpieaug. Miljoniem cilvēku reaģē uz darba iespējām, tik liela ir sāncensība. Un arī tā pieaug, jo vakanču trūkst. Bet es neapsūdzu valdību. Esošā situācija paliks tāda pati neatkarīgi no valdības," teica Singa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti