Aizvadītajā nedēļā par 32% pieaudzis Covid-19 slimnieku skaits slimnīcās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Latvijā aizvadītajā nedēļā reģistrēti 7816 jauni Covid-19 gadījumi, kas ir par 7,7% mazāk salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu. Savukārt par 32% pieaudzis pacientu skaits stacionāros, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Iepriekšējā nedēļā pieauga Covid-19 gadījumu skaits vecuma grupā 50+ gadi. Savukārt ievērojama saslimstības samazināšanās novērojama bērniem un pusaudžiem vecumā grupās no 0 līdz 9 gadiem un no 10 līdz 19 gadiem. Reģionālajā sadalījumā jaunatklāto gadījumu skaita pieaugums konstatēts Vidzemē un Zemgalē, kamēr citos reģionos saslimstības izplatība ir mazinājusies.  

Infekcijas reproduktivitātes koeficients (R) 0,98 norāda uz lēnāku infekcijas slimības izplatīšanos sabiedrībā salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu norādīja SPKC.

Eiropas Savienības valstīs kopumā šobrīd vērojams jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaita pieaugums. 

Aizvadītajā nedēļā vidēji dienā stacionāros ārstējušies 450 ar Covid-19 inficētie pacienti, bet nedēļu iepriekš – vidēji 343 pacienti dienā. Pacientu īpatsvars ar pamata diagnozi Covid-19 īpaši nav mainījis, proti, 33% aizvadītajā nedēļā, 34% – nedēļu iepriekš. 

SPKC vērsa uzmanību, ka līdzīgi kā katru rudeni, turpmākajās nedēļās palielināsies saslimstība ar augšējo elpceļu infekcijas slimībām, tādēļ būtiski vecākiem būt atbildīgiem un slimības simptomu gadījumā – ja ir klepus, iesnas, kakla sāpes, paaugstināta temperatūra utml. – nevest bērnu uz izglītības iestādi, bet atstāt mājās un sazināties ar ģimenes ārstu. 

SPKC atgādināja arī, ka vislabākā aizsardzība pret gripu un gripas izraisītām komplikācijām ir vakcinācija, īpaši visiem hronisko slimību pacientiem, senioriem, bērniem un grūtniecēm un tiem, kuriem plānots saņemt veselības aprūpes pakalpojumus, piemēram, plānveida operācijas vai ārstēšanās stacionārā ārstniecības iestādē. Vakcināciju pret gripu un Covid-19 var saņemt kopā.   

Pielāgotās vakcīnas pret Covid-19 ir pieejamas ģimenes ārstu praksēs un vakcinācijas kabinetos. 

KONTEKSTS:

Kopš 2020. gada pavasara Latvija līdz ar citām Eiropas valstīm piedzīvoja vairākus Covid-19 uzliesmojumus.

Pērnā gada nogalē bažas sāka radīt vīrusa omikrona paveida izplatība, un vēlāk piedzīvots būtisks saslimstības vilnis, vienlaikus situācijai slimnīcās saglabājoties stabilai. Situācijai uzlabojoties, no aprīļa atcelta lielākā daļa Covid-19 epidemioloģiskās drošības pasākumu.

Latvijā Covid-19 saslimstības zemākais punkts bija jūnija sākumā, bet pēc Jāņiem atsākās straujāks izplatības pieaugums. To saistīja ar cilvēku uzvedību un vīrusa jauna apakštipa izplatību. Augusta beigās tika ziņots, ka Covid-19 saslimstības pacēlums ir pagājis gan Eiropā, gan Latvijā. Savukārt septembra vidū atkal vērojams saslimstības pieaugums.

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti