Panorāma

Sācies koncertu cikls «Dzimuši Lavijā»

Panorāma

100 piespiedu darba stundas Neo

«Aizliegtais paņēmiens» rīt 19:30 LTV 1

«Aizliegtā paņēmiena» veidotāji: Birokrātijas slogs mazajam biznesam ir skarbs

LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens” žurnālistikas eksperimentā šovasar Jūrmalā atvēra savu uzņēmumu un piedāvāja pilsētniekiem frī kartupeļus. Raidījuma veidotājiem pavīdējusi ļoti skarba mazo uzņēmēju ikdiena un birokrātiskais slogs.

Atvērt vietu, kur apēst frī kartupeļus Jūrmalā - iespējama vai neiespējama misija jaunam uzņēmējam, kurš gatavs maksāt nodokļus un atbalstīt valsts ekonomiku. To šovasar pētīja “Aizliegtais paņēmiens”.

“Jā, tas ir skarbi. Es saprotu, ka ir lieli uzņēmēji, kuriem ir palīgi – juristi, grāmatveži, personāls, ar to [birokrātiju] var tikt galā. Bet, ja tas ir mazais uzņēmējs, kurš visbiežāk ir viens pats vai divatā… tikt galā ugunsdrošību, drošību kā tādu, būvvaldēm, Pārtikas un veterināro dienestu… tur ir ko darīt,” komentē LTV ziņu dienesta galvenais redaktors Guntis Bojārs.

Tieši Jūrmalas būvvaldes darbinieku attieksme brīžiem bija kā auksta duša jaunajam uzņēmējam, kas šajā gadījumā bija arī raidījuma veidotājs, bruņojies ne tikai ar dokumentiem, bet arī slēpto kameru.

Redzēto, piedzīvoto un nofilmēto raidījuma studijā situāciju analizēs ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola, dažādas atbildīgo iestāžu pārstāvji un Jūrmalas mērs Gatis Truksnis.

Šī bija neaizmirstama vasara raidījuma veidotājiem. Žurnālistu operācijas sērijas skatāmas LTV pirmdienu vakaros.

Ziņots, ka pēc Latvijas Televīzijas  raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” vērienīgās operācijas “Bistro Frics” Pārtikas un veterinārais dienests pieķēris kādu savu inspektori, kura tirgojusi apliecības par mācību kursa "Minimālās higiēnas prasības pārtikas uzņēmumā" noklausīšanos. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti