Aicina neuzķerties uz nekvalitatīvām maskām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Līdzās speciālistu aicinājumam lielākai epidemioloģiskai drošībai izmantot medicīniskās maskas vai respiratorus patērētāju tiesību sargi brīdina neuzķerties uz nekvalitatīvām masku piedāvājumiem un raudzīties pēc CE marķējuma uz iepakojuma.

Lai gan pēc divām nedēļām plānots ieviest prasību publiskās vietās lietot medicīniskās maskas vai respiratorus, šī lēmuma detaļas joprojām nav zināmas. Proti, vēl nav zināms, vai būs atļauts lietot arī noteikta biezuma vairāku slāņu auduma maskas, kas iepirktas, piemēram, skolēniem. Izskanējusi iecere maznodrošinātām personām maskas izdalīt.

Taču, kamēr lēmuma detaļas vēl tiek apspriestas, speciālisti iesaka, iegādājoties medicīniskās maskas un respiratorus, neuzķerties uz nekvalitatīvām, kas neatbilst Eiropas Savienības prasībām. Proti, raudzīties, lai uz iepakojuma būtu CE marķējums.

Kā daudzus produktus, mēs tomēr aicinām cilvēkus – to, kas jums rada riskus veselībai – respiratorus, rotaļlietas, juvelierizstrādājumus – nevajadzētu pirkt ārpus Eiropas Savienības, jo tur ir citi standarti un viņiem varbūt arī tā atbildība pret citu valstu patērētāju mazāka. Tur, protams, cilvēki sev riskus uzņemas, tās situācijas varbūt tādas, ka tie ir neatbilstoši. Arī Latvijas kaut kādos interneta veikalos jau ne vienmēr var redzēt, ko cilvēks reāli saņems. Ja varbūt fotogrāfijā normāls respirators, bet pēc tam, kad jums atsūta, tam nav varbūt CE zīmes. Tā kā ir jāuzmanās ar iepirkumiem internetā,” norādīja Patērētāju tiesību aizsardzības centra direktore Baiba Vītoliņa.

Patērētāju tiesību sargi skaidroja, ka respiratoriem, kas lietojami Eiropas Savienībā, prasības ir augstas. Un ļoti liels darbs tiekot ieguldīts uz robežas, lai normām neatbilstošus neielaistu valstī. Tiesa, personu individuālie pasūtījumi nav pakļauti šādai kontrolei.

KONTEKSTS:

2021. gada rudenī Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot augstāko atzīmi, valdība līdz 11. janvārim izsludināja ārkārtējo situāciju, nosakot ierobežojumus ar mērķi palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri. Vēlāk, situācijai pasliktinoties, uz vairākām nedēļām tika ieviests "lokdauns" un mājsēde.

Beidzoties "lokdaunam", no 15. novembra iedzīvotāji brīvāk iepirkties, pulcēties un saņemt pakalpojumus var "zaļajā režīmā", proti, uzrādot Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, bet cilvēkiem bez sertifikāta jeb "sarkanajā režīmā" ir pieejams pakalpojumu minimums.

Tikmēr gada nogalē bažas sāka radīt Covid-19 vīrusa omikrona paveida izplatība, kas vairākās valstīs novērota straujos tempos. Tāpēc Veselības ministrija rekomendēja un valdība vienojās ārkārtējo situāciju pagarināt līdz 28. februārim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti