Aculiecinieks: Pēc terorakta cilvēki Stokholmā bija satraukti un mēģināja sazināties ar tuviniekiem

Pēc tam, kad Stokholmas centrā kravas auto iebrauca cilvēku pūlī un pēc tam ietriecās veikalā, cilvēki bija satraukti un mēģināja sazināties ar saviem tuviniekiem. To raidījumam "Panorāma" atzina traģēdijas aculiecinieks Reinis Āboltiņš, kurš tik tikko paglābies no nelaimes.

Āboltiņš stāstīja, ka neilgi pirms nelaimes viņam bijusi vairāku minūšu ilga telefonsaruna tieši tajā vietā, kur notika traģēdija. Pēc telefonsarunas viņš iegājis veikalā, uzkāpis tā otrajā stāvā un jau pēc pāris minūtēm veikalā atskanējis trauksmes signāls, bijis sadūmojums un atskanējis paziņojums par evakuēšanos.

Jau pēc pirmā uzaicinājuma visi veikala apmeklētāji ļoti organizēti nolika izvēlētās preces un bez panikas atstāja veikalu.

"Kādas piecas minūtes varbūt pagāja no brīža, kad notika evakuācija, līdz brīdim, kad sāka noskaidroties, ka tur ir kas nopietnāks noticis," stāstīja Āboltiņš. Dažas minūtes pēc tam, kad cilvēki bija atstājuši veikalu, Āboltiņš redzēja, kā mediķi aiznesa teroraktā cietušu sievieti.

Āboltiņš atzina, ka pēc notikušā cilvēki bija satraukti un varēja redzēt, ka visi sazinās ar tuviniekiem un mēģina saprast, kas notiek. 

Vieta, kur notika traģēdija, ir viena no Zviedrijas galvaspilsētas galvenajām iepirkšanās vietām. "Tas laiks piektdiena, pēcpusdiena, ir ļoti piemērots šādu nodomu īstenošanai," sprieda Āboltiņš.

"Ir ārkārtīgi liela nožēla jāpauž par  to, ka ir cietuši cilvēki, un man pašam jāsaka, ka man ir neprātīgi paveicies," atzina vīrietis.

Stokholmā dzīvojošā žurnāliste Sanita Upleja raidījumā "Panorāma" stāstīja, ka piektdien pēcpusdienā viņa bijusi 15 minūšu braucienā no notikuma vietas.

Par to, ka kaut kas ir noticis, liecināja Stokholmas centra ielās braucošās daudzās policijas un "ātrās palīdzības" mašīnas. To redzot, cilvēki sāka zvanīt pa telefonu un interesēties, kas ir noticis.

Upleja stāstīja, ka no skolas, kur mācās viņas meita, saņēmusi īsziņu par to, ka bērni ir drošībā. Vecāki aicināti nākt pakaļ bērniem.

Žurnāliste stāstīja, ka pēc notikušā uzbrukuma Stokholmā sabiedriskā transporta kustība apstājās. Cilvēki devušies uz mājām ar kājām. "Tik daudz cilvēku Stokholmas ielās es neesmu redzējusi," atzina Upleja.

Stokholmas pilsēta cilvēkiem, kas netika mājās, piedāvājusi naktsmītnes, teica Upleja, norādot, ka cilvēki notikušo kopumā uztvēruši mierīgi.

Jau ziņots, ka piektdien, 7.aprīlī, pēcpusdienā vienā no galvenajām iepirkšanās ielām Stokholmas centrā ļaužu pūlī iebrauca kravas auto, kas pēc tam ietriecās veikala sienā. Kravas mašīna pirms uzbrukuma nozagta, tā pieder Zviedrijas alus ražotājam "Spendrups".

Traģēdijā saskaņā ar jaunāko informāciju gājuši bojā četri cilvēki, bet 15 ievainoti. Deviņu cietušo stāvoklis ir smags, vēsta Zviedrijas Radio.

Notikušais tiek izmeklēts kā terorakts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti