Dienas ziņas

“Swedbank”: Mazinājusies iedzīvotāju mājokļu pirktspēja

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Liepājā veidos jaunu mikrorajonu

Liepājā veidos jaunu mikrorajonu; plāno izbūvēt apmēram 400 dzīvokļus

Liepājas domē ceturtdien nolemts pašvaldībā veidot jaunu mikrorajonu ar aptuveni 400 dzīvokļiem, taču daļa vietējo iedzīvotāju nav apmierināti, ka zaudēs pastaigas vietu piejūras mežā. Arvien vairāk iedzīvotāju izvēlas dzīvot ārpus Rīgas, taču viens no būtiskiem šķēršļiem citās lielākajās pilsētās ir dzīvokļu pieejamība – dzīvokļi ir gan dārgi, gan arī piedāvājums ir ļoti mazs.

Liepājā pēdējo gadu laikā uzceltas vairāk nekā 10 jaunas rūpnīcas, kuru īpašniekiem nereti ir problēmas piesaistīt nepieciešamo darbaspēku no citām pašvaldībām, jo Liepājā trūkst cenu ziņā pieejamu, labā stāvoklī esošu dzīvokļu. 

Kāda bijusī rīdziniece nesen vēlējusies nopirkt izremontētu dzīvokli Liepājā ne dārgāk kā par 30 000 eiro, bet saskārusies ar, viņasprāt, neadekvāti augstām cenām. Judīte Puncule, kura meklēja dzīvokli Liepājā, stāstīja: "Mēs iegājām dzīvoklī, un es stāvu un jūtu, ka man uz labo pusi nu tā kā velk. Un man māsa bija līdzi. Viņa saka – nē, tā māja ir reāli šķība, un, ja par tādu dzīvokli prasa 30 000... Mēs vēl iegājām iekšā, tur pat nebija elektrības iekšā."

Salīdzinoši normālā stāvoklī esošs divistabu dzīvoklis ar visām ērtībām Liepājas nomalē maksā no 15 līdz 30 tūkstošiem eiro. Savukārt centrā un tam tuvākajos mikrorajonos – no 35 līdz 65 tūkstošiem. 

Īres cenas Liepājā divistabu dzīvokļiem ir vidēji no 120 līdz 300 eiro mēnesī, neskaitot komunālos maksājumus. Savukārt rindā uz nesalīdzināmi lētāko pašvaldības dzīvokļu īri gaida 179 ģimenes.

Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Salvis Roga (Latvijas Reģionu apvienība) norādīja: "No uzņēmējiem, ražotājiem mēs saņemam indikācijas, ka dzīvojamais fonds ir nepietiekams vai atbilstošām prasībām nepiemērots. Mums ir jāiet tas ceļš, ka mums ir jārada jaunas iespējas."

Daudzdzīvokļu nams Liepājā
Daudzdzīvokļu nams Liepājā

Blakus Dienvidrietumu mikrorajonam dome nolēmusi izveidot jaunu dzīvojamās apbūves teritoriju. Tur 25,4 hektāru platībā plānotas gan privātmājas, gan daudzstāvu dzīvojamās mājas, kuras pašvaldība piedāvās celt privātiem investoriem. Cenu dzīvokļiem tur vēl neesot iespējams prognozēt, bet pēc pašvaldības teiktā, tie būšot pieejami cilvēkiem ar dažādu maksātspēju.

Roga atzīmēja: "Dzīvokļu cena, vai tā ir īre vai pirkšana, to jau noteiks tirgus apstākļi, kas notiks ar būvniecības izmaksām, kas notiks ar darbaspēka izmaksām."

Topošais mikrorajons tiks būvēts mūsdienās neizmantotu Pirmā pasaules kara laiku nocietinājumu tuvumā, kā arī vietā, kur tagad atrodas jauktu koku audzes, kas ir daudzu liepājnieku iecienīta pastaigu vieta. 

Aptaujāto iedzīvotāju viedokļi par plānoto mikrorajonu dalās:

          "Negribētos laikam to visu, jā. Nu tā kā uz pludmali druscītiņ pastaigāties un atpūsties. Kā tur tālāk būs? Kas var zināt?"

          "Protams, ka tas viss ir ļoti labi, lai tikai ceļ. Jā, sen jau tajos fortos kaut kas jādara. Tur tomēr ir nekārtība."

Pilsētas galvenais arhitekts Uģis Kaugurs sola, ka aizsargājamie mežu un kāpu biotopi netiks skarti un vēsturiskos fortus paredzēts saglabāt.

"Ir liels, liels zaļuma īpatsvars. Ir atrisināts jautājums, kur vispār nedrīkstētu būvēt, kas ir kāpu josla, kur ir aizsargājama veģetācija no kāpām. Tas ir pilnīgi izslēgts no apbūves ārā," atzīmēja Kaugurs.

Liepājas domes lēmumam par plānoto apbūvi vēl nepieciešams Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas atzinums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti