ZZS neatkāpjas no nodoma Saeimas priekšsēdētāja amatam virzīt Kūtri

Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) trešdienas rītā vēlreiz nolēma Saeimas priekšsēdētaja amatam virzīt Gunāru Kūtri.

Saistībā ar viņa vairākiem izbrīnu raisījušiem izteikumiem plašsaziņas līdzekļos atsevišķi koalīcijas deputāti apšaubījuši viņa piemērotību augstajam amatam.

Bet ZZS frakcijas ārkārtas sēdē Kūtra kandidatūra guvusi atkārtotu biedru atbalstu.

Jaunā trīs partiju koalīcija, kura Saeimā 15. septembrī apstiprināja jauno Ministru kabinetu Evikas Siliņas ("Jaunā Vienotība") vadībā, vienojās, ka Saeimas priekšsēdētāja amatu ieņems ZZS politiķis, un šim amatam tika virzīts Kūtris, kurš pēc izvirzīšanas amatam pirmdien raidījumā "Krustpunktā" izteicās, ka, ja viņam būtu jāattīsta Latvijas ekonomika, viņš "noteikti uz kādu apspriedi saaicinātu Latvijas miljonārus, vienalga apsūdzēti vai notiesāti, un ar viņiem aprunātos".

Sabiedrība par atklātību  "Delna" ir nosūtījusi vēstuli Saeimas deputātiem, aicinot Kūtri trešdien neapstiprināt Saeimas priekšsēdētāja amatā.

Bet Ministru prezidente Evika Siliņa uz Kūtra izteikumiem reaģēja, paziņojot, ka sagaida deputāta un Saeimas priekšsēdētāja amata kandidāta atvainošanos sabiedrībai saistībā ar viņa izteikumiem Latvijas Radio. 

Kūtris otrdien arī atvainojās un skaidroja, ka nav iemācījies "politiski skaisti" izteikties un ka viņam turpmāk skaidrības labad būtu jāizsakās īsāk, taču jau tās pašas dienas vakarā intervijā Latvijas Televīzijā viņš atkal atkārtoja, ka konsultētos ar apsūdzētiem vai notiesātiem miljonāriem ekonomikas jautājumos, ja viņam pašam nebūtu pieredzes tajos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti